ChromaStock_5775320_900x300.png

Dziecko przez pierwszych dziewięć miesięcy swojego życia, przebywa w środowisku wodnym, w wodach płodowych. Nic więc dziwnego, ze pierwsze kąpiele będą dla malucha dużą przyjemnością. Dlatego często mówi się, ze pierwsza kąpiel to większy stres dla rodziców, niż samego dziecka. Ale jeśli będziemy stosować się do kilku cennych rad, wszystko odbędzie się w miłej atmosferze.
Pierwsza kąpiel zalecana jest już zaraz po przyjściu ze szpitala, aby oczyścić malucha ze wszystkich zarazków szpitalnych. Pamiętajmy, aby wszystkie potrzebne rzeczy, były w zasięgu naszej ręki. Trudno będzie nam się poruszać z niemowlęciem na rekach, więc zadbajmy o dobry układ artykułów do kąpieli.
Temperatura w pokoju, w którym będzie odbywała się kąpiel powinna wynosić około 24 stopnie Celsjusza. Oczywiście pamiętajmy, że jeden stopień więcej lub mniej nikomu krzywdy nie wyrządzi. Temperatura wody powinna być nieco wyższa niż temperatura ciała, czyli około 37 stopni. Teraz kiedy wszystko już gotowe, możemy przystąpić do kąpieli.