Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ciąża to piękny czas, pełen nowych doznań i emocji. Jednak czasami pewne zachowania kobiet w ciąży, dla nich samych, są co najmniej dziwne. Do takich należy zapominanie, roztargnienie i problemy z koncentracją. Wymienione powyżej dolegliwości opisują konkretne zjawisko, które naukowcy opisali jako pregnezja, czyli amnezja ciążowa.


Będąc w ciąży i odczuwając zaburzenia z pamięcią i koncentracją, śmiało możesz przerzucić winę na hormony, stres lub natłok spraw związanych w ciążą, które aktualnie stały się dla Ciebie priorytetowe.


Działanie estrogenów i progesteronu ma ogromny wpływ na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Ciąża to stan kiedy ich poziom znacznie się zwiększa, co odbija się na zachowaniu i samopoczuciu kobiety. Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, po pierwsze nie stresuj się, to nic groźnego. Zapisuj najważniejsze sprawy, ustawiaj przypomnienia w telefonie, proś bliskich o przypominanie i wyrozumiałość. Zapisuj pytania do lekarza czy położnej, ćwicz pamięć. Zadbaj o wypoczynek i zdrowy sen. Niewyspanie tylko pogłębi problemy z koncentracją. Staraj się nie przytłaczać siebie ilością obowiązków i spraw do załatwienia, stres nie pomaga w walce z pregnezją. Znajdź czas na odpoczynek i aktywność fizyczną. Spaceruj i dbaj o wietrzenie pomieszczeń.

Pamiętaj, pregnezja to amnezja ciążowa, a to znaczy że jej objawy kiedyś miną.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale