Szkoła Rodzenia online W czasie epidemii mało kogo już dziwią zainstalowane aplikacje czy komunikatory na telefonie u rodziców, czy dziadków. Zakaz spotkań grupowych sprzyja wszelakim webinarom czy internetowym szkoleniom, zakupom czy nagrywaniu różnych śmiesznych filmików, które masowo są wrzucane do sieci. Ćwiczymy przed komputerem z ulubionym trenerem, dzieci wirtualnie spotykają się z nauczycielami. Wszystko to stało się naszą nową, internetową codziennością. Dostępność i mnogość kursów, biznesowych, językowych nie robią już na nas wrażenia.

Jednak szkoła rodzenia online? To może być ciekawe! Jednak ma niewątpliwie swoje plusy i minusy.

Wygodą oczywiście jest możliwość uczestnictwa w kursie w swoim własnym domu. Jest to ogromna korzyść, dla przyszłych mam, które mają problemy z chodzeniem w czasie ciąży. Poza tym jest to o wiele bezpieczniejsza forma w dobie wirusów i innych sezonowych zachorowań. Kursy internetowe są przygotowane bardzo klarownie zgodnie z ustalonym harmonogramem i tematyką. Podczas zajęć, można skupić się na przekazywanej przez położną wiedzy i przy okazji własnym komforcie (siedząc wygodnie na swojej ulubionej kanapie lub fotelu). Tak ważny kontakt z położną odbywa się przez kamerkę, a wszystkie pytania, które na bieżąco przychodzą nam do głowy podczas zajęć mogą być zadawane na czacie. Wszystkie uczestniczki je widzą, zresztą często mają te same pytania więc położna od razu reaguje i stara się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Małym minusem kursów online może być brak bezpośredniego kontaktu z innymi przyszłymi mamami. Rozmowy z kobietami w podobnym stanie działają często uspokajająco, bo w końcu wszystkie przechodzą przez to samo. Poznawanie nowych osób, może wpływać bardzo dobrze na pozytywny nastrój, a wspólne zajęcia dają poczucie bliskości i wzajemnego wsparcia. Jednak w obecnej sytuacji nie pozostaje nam chyba nic innego jak zostać w domu (dla naszego wspólnego dobra), zrobić sobie pyszną, zdrową przekąskę, usiąść wygodnie o wyznaczonej godzinie przed monitorem i czerpać wiedzę od doświadczonych położnych, które z wielką chęcią i życzliwością pomogą nam przebrnąć przez trudne chwile macierzyństwa.