Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

1_ChromaStock_11633871_900x300.png

Przez długi czas funkcjonował w kulturze mit, który mówił, iż kobieta w ciąży „rozkwita” i jest pełna życia. Tymczasem okazuje się, że około 10% cierpi na depresje spowodowaną ogromną odpowiedzialnością, która spada na ich barki.
Przyjrzyjmy się więc najczęstszym symptomom, które wskazują na stan depresyjny u młodych matek:

  • przygnębienie,
  • obojętność,
  • problemy z zasypianiem,
  • bóle niewiadomego pochodzenia,
  • zaburzenia masy ciała.


Rozróżnia się trzy główne formy zaburzeń afektywnych związanych z urodzeniem dziecka:

Baby Blues
trwa od kilku do kilkunastu dni. Stan drażliwości i chwiejności emocjonalnej. Wynika głównie z gwałtownych zmian hormonalnych.


Depresja poporodowa
stan poważnej depresji, o bardziej skomplikowanym przebiegu. Wymaga specjalistycznego leczenia.
 

Poporodowa psychoza
pojawia się niezwykle rzadko. Jest to bardzo poważne zaburzenie, któremu towarzyszą halucynacje i złudzenia, choroba wymaga hospitalizacji i farmakoterapii. Trzeba mieć też na uwadze bezpieczeństwo dziecka.

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale