Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11088947_900x300.png

Zarówno w Polce jak i innych krajach Europy przy narodzinach dziecka stosuję się skale APGAR. Wprowadziła ją w 1953 Virginia Apgarabsolwentka Mount Holyoke College. Pozwala ona ocenić stan zdrowia noworodka.

Ocenia się pięć parametrów, za każdy max wynosi 2 punkty. Oceniane są zabarwienie skóry, czynności serca, reakcja na bodźce, oddech i napięcie mięśniowe. Jeśli w ogólnej ocenie dziecko otrzyma mniej niż 3 punkty natychmiast poddawane są opiece na oddziale intensywnej terapii.
Ogólnie przyjęte są następujące kryteria:

  • od 8 do 10 –dziecko w bardzo dobrym stanie. W pełni przygotowane do funkcjonowania poza łonem matki.
  • od 4 do 7 – dziecko ma pewne problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, potrzebna jest obserwacja
  • poniżej 4 – stan noworodka po porodzie jest niepokojący. Noworodek wymaga opieki medycznej i stosownych zabiegów.

Wiele młodych mam obawia się, że jeśli ich dziecko otrzyma małą liczbę punktów, będzie to oznaczać, że ich dziecko w przyszłości będzie borykać się z problemami zdrowotnymi. Prawda jest inna. Skala apgar ocenia jedynie stan dziecka w DANYM MOMENCIE i sugeruje, czy dziecko potrzebuje pomocy zaraz po porodzie.

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale