Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

1_ChromaStock_11633871_900x300.png

Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz częściej młode pary odkładają w czasie decyzję o posiadaniu dzieci.
Ma to niejednokrotnie późniejsze konsekwencje w staraniu się o potomka w bardziej zaawansowanym wieku kobiety. Coraz częściej jednak zdarza się, że również młode kobiety mają kłopoty z zajściem w ciążę i utrzymaniem tej ciąży.
Dlaczego?
 
Zaburzenia hormonalne stały się plagą XXI wieku. Z ich powodu coraz więcej kobiet nie może zajść w ciążę, nie może też ciąży donosić. Coraz częściej słyszy się o wczesnych poronieniach. Poronienia wywołane rozchwianiem hormonalnym organizmu mają na ogół miejsce do 12. tygodnia ciąży.
 
Za ich przyczynę lekarze uważają głównie współczesny model życia, a zwłaszcza: obciążenie zawodowe kobiet, stresy, brak poczucia bezpieczeństwa. Wszystko to odbija się na gospodarce hormonalnej, zwiększając tym samym ryzyko poronienia.
Podkreślić należy, że w kłopotach z donoszeniem ciąży mają swój udział także... leki hormonalne. Wprawdzie dzięki nim kobiety mogą unikać wielu schorzeń, ale niewłaściwie dobrane mogą wyrządzić wiele szkody w organizmie kobiety.
 
Również leczenie hormonalne niepłodności wymaga bardzo ostrożnego i uważnego stosowania leków i powinno się odbywać pod opieką ginekologa -endokrynologa. Bo jeśli nawet dojdzie do zawiązania się ciąży, to jest to dopiero pierwszy krok do sukcesu - ciąża ta wymaga dalszego podtrzymywania hormonalnego w pierwszych miesiącach jej trwania.
 
Jeśli istnieje ryzyko utraty dopiero zawiązanej ciąży, lekarze ginekolodzy zalecają pacjentkom przyjmowanie leku zawierającego dydrogesteron. Jest to lek stosowany również w leczeniu niepłodności, w zaburzeniach miesiączkowania, w endometriozie, w hormonalnej terapii zastępczej, a zwłaszcza stosowany w sytuacjach, gdy u pacjentki występuje duże ryzyko poronienia lub wcześniej wystąpiły już poronienia.
 
Co prawda działanie hormonów wciąż jest mało znane, ale nie ulega wątpliwości, że odgrywają bardzo ważną rolę w naszych organizmach. Produkowane przez gruczoły (przysadkę, tarczycę, trzustkę, nadnercza, szyszynkę, jajniki) trafiają do krwi, a przez nią przenoszone są do komórek. W ten sposób komórki otrzymują informacje związane z naszą seksualnością, rozmnażaniem, metabolizmem. Regulują też reakcje na stres i wpływają na samopoczucie.
 
W czasie ciąży szczególnie ważna jest prawidłowa hormonalna praca łożyska. Dzięki niej rozwijający się płód otrzymuje wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego wzrostu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale