Szkoła Rodzenia Online

Wyjątkowa oferta! Jedyne 49 zł za 12 miesięczny dostęp! (cena regularna - 249 zł)

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Maria

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Anna

Pani Agnieszka jest mistrzynią w położnictwie, zna dużo tajemnic i trików które pozwolą…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ewelina

Najlepsze zajęcia na żywo, jakie kiedykolwiek miałem! Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów. Dużo…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Weronika

Rzetelna, mądra wiedza prowadzącej położnej, uświadamianie o istnieniu pewnych problemów o których…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

1_ChromaStock_11633871_900x300.png

Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz częściej młode pary odkładają w czasie decyzję o posiadaniu dzieci.
Ma to niejednokrotnie późniejsze konsekwencje w staraniu się o potomka w bardziej zaawansowanym wieku kobiety. Coraz częściej jednak zdarza się, że również młode kobiety mają kłopoty z zajściem w ciążę i utrzymaniem tej ciąży.
Dlaczego?
 
Zaburzenia hormonalne stały się plagą XXI wieku. Z ich powodu coraz więcej kobiet nie może zajść w ciążę, nie może też ciąży donosić. Coraz częściej słyszy się o wczesnych poronieniach. Poronienia wywołane rozchwianiem hormonalnym organizmu mają na ogół miejsce do 12. tygodnia ciąży.
 
Za ich przyczynę lekarze uważają głównie współczesny model życia, a zwłaszcza: obciążenie zawodowe kobiet, stresy, brak poczucia bezpieczeństwa. Wszystko to odbija się na gospodarce hormonalnej, zwiększając tym samym ryzyko poronienia.
Podkreślić należy, że w kłopotach z donoszeniem ciąży mają swój udział także... leki hormonalne. Wprawdzie dzięki nim kobiety mogą unikać wielu schorzeń, ale niewłaściwie dobrane mogą wyrządzić wiele szkody w organizmie kobiety.
 
Również leczenie hormonalne niepłodności wymaga bardzo ostrożnego i uważnego stosowania leków i powinno się odbywać pod opieką ginekologa -endokrynologa. Bo jeśli nawet dojdzie do zawiązania się ciąży, to jest to dopiero pierwszy krok do sukcesu - ciąża ta wymaga dalszego podtrzymywania hormonalnego w pierwszych miesiącach jej trwania.
 
Jeśli istnieje ryzyko utraty dopiero zawiązanej ciąży, lekarze ginekolodzy zalecają pacjentkom przyjmowanie leku zawierającego dydrogesteron. Jest to lek stosowany również w leczeniu niepłodności, w zaburzeniach miesiączkowania, w endometriozie, w hormonalnej terapii zastępczej, a zwłaszcza stosowany w sytuacjach, gdy u pacjentki występuje duże ryzyko poronienia lub wcześniej wystąpiły już poronienia.
 
Co prawda działanie hormonów wciąż jest mało znane, ale nie ulega wątpliwości, że odgrywają bardzo ważną rolę w naszych organizmach. Produkowane przez gruczoły (przysadkę, tarczycę, trzustkę, nadnercza, szyszynkę, jajniki) trafiają do krwi, a przez nią przenoszone są do komórek. W ten sposób komórki otrzymują informacje związane z naszą seksualnością, rozmnażaniem, metabolizmem. Regulują też reakcje na stres i wpływają na samopoczucie.
 
W czasie ciąży szczególnie ważna jest prawidłowa hormonalna praca łożyska. Dzięki niej rozwijający się płód otrzymuje wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego wzrostu.