Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11856503_900x300.png

Kobieta ciężarna powinna w szczególny sposób dbać o zdrowie żywienie. Spożywane przez nią produkty powinny być nie tylko zdrowe, ale i pełnowartościowe. Stąd zalecenie, by dieta przyszłej mamy była możliwie jak najbardziej zróżnicowana. Co to znaczy?

Powinna uwzględniać wszystkie grupy produktów spożywczych - zboże, nabiał, mięso, ryby, jaja, tłuszcze oraz warzywa i owoce. Dobrze, by produkty zbożowe pochodziły z pełnego przemiału. Chleb razowy, płatki owsiane czy kasza zawierają znacznie więcej składników odżywczych niż wysoko przetworzone produkty zbożowe. Niezastąpionym źródłem wapnia jest mleko oraz jego przetwory. Warto jednak wiedzieć, że popularne owocowe serki i jogurty zawierają więcej cukru niż wapnia. Dietetycy uważają, że najlepiej jest zrezygnować ze spożywania tego typu produktów mlecznych. Znacznie zdrowsze są kefiry, maślanki i jogurty naturalne (bez dodatku cukru).

Niezwykle ważną pozycją w menu kobiety ciężarnej są ryby. Kobiety, które spodziewają się dziecka powinny sięgać po nie przynajmniej dwa razy w tygodniu. A to dlatego, że ryby i owoce morza obfitują w kwasy tłuszczowe Omega-3, które to niezwykle korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dziecka. Pamiętajmy, że kwasy Omega-3 znajdziemy również w olejach roślinnych, np. lnianym czy rzepakowym.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale