Szkoła Rodzenia Online

Wyjątkowa oferta! Jedyne 49 zł za 12 miesięczny dostęp! (cena regularna - 249 zł)

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Maria

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Anna

Pani Agnieszka jest mistrzynią w położnictwie, zna dużo tajemnic i trików które pozwolą…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ewelina

Najlepsze zajęcia na żywo, jakie kiedykolwiek miałem! Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów. Dużo…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Weronika

Rzetelna, mądra wiedza prowadzącej położnej, uświadamianie o istnieniu pewnych problemów o których…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11856503_900x300.png

Kobieta ciężarna powinna w szczególny sposób dbać o zdrowie żywienie. Spożywane przez nią produkty powinny być nie tylko zdrowe, ale i pełnowartościowe. Stąd zalecenie, by dieta przyszłej mamy była możliwie jak najbardziej zróżnicowana. Co to znaczy?

Powinna uwzględniać wszystkie grupy produktów spożywczych - zboże, nabiał, mięso, ryby, jaja, tłuszcze oraz warzywa i owoce. Dobrze, by produkty zbożowe pochodziły z pełnego przemiału. Chleb razowy, płatki owsiane czy kasza zawierają znacznie więcej składników odżywczych niż wysoko przetworzone produkty zbożowe. Niezastąpionym źródłem wapnia jest mleko oraz jego przetwory. Warto jednak wiedzieć, że popularne owocowe serki i jogurty zawierają więcej cukru niż wapnia. Dietetycy uważają, że najlepiej jest zrezygnować ze spożywania tego typu produktów mlecznych. Znacznie zdrowsze są kefiry, maślanki i jogurty naturalne (bez dodatku cukru).

Niezwykle ważną pozycją w menu kobiety ciężarnej są ryby. Kobiety, które spodziewają się dziecka powinny sięgać po nie przynajmniej dwa razy w tygodniu. A to dlatego, że ryby i owoce morza obfitują w kwasy tłuszczowe Omega-3, które to niezwykle korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dziecka. Pamiętajmy, że kwasy Omega-3 znajdziemy również w olejach roślinnych, np. lnianym czy rzepakowym.