Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

niemowle_900x300.png

Wielu rodziców patrząc na swoje nowonarodzone dziecko zastanawia się, czy dziecko dobrze słyszy otaczający go świat. Zaraz po urodzeniu każde dziecko jest jeszcze w szpitalu poddawane specjalistycznemu badaniuOAE, umożliwiającemu zbadaniu ślimaka oraz badaniu ABR - bioelektrycznemu badaniu nerwu słuchowego i pnia mózgu. Obie metody badania słuchu u tak malutkich dzieci są nieinwazyjne i niezwykle potrzebne, co nie powinno nie zmuszać rodziców do szczegółowej obserwacji swojego dziecka.
 
Brak reakcji dziecka na proste dźwięki: klaskanie, szelest papieru, odgłos grzechotki powinien zaniepokoić rodziców. Należy spróbować kilkakrotnie w okresie rozwoju noworodkaprzyciągnąć jego uwagę nie patrząc na niego, nie pochylając się nad nim, a spróbować wywołać jego reakcję słuchową stojąc z dala od oczu dziecka.
 
Większość rodziców dopiero w okresie ok. 6 miesięcy od narodzin pociechyzaczyna zauważać pewne symptomy złego słyszenia prze dziecko, gdy pociecha nie potrafi powtórzyć za rodzicem podstawowych i najprostszych głosek. Na szczęście jest wówczas jeszcze czas na właściwe leczenie niedosłuchu dziecka, które może być spowodowane nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych dziecka.
 
Starsze dzieci mają uszkodzenia najczęściej trwałe, które nie ustępują same i wymagają specjalistycznego leczenia. Należy pamiętać, że jeśli rodzice odpowiednio wcześniej zgłoszą się do lekarza, jeszcze przed osiągnięciem przez dziecko wieku 6 miesięcy, rozpoczęcie procesu leczenia i rehabilitacji daje lepsze efekty rozwoju języka i mowy niż u dzieci, u których niedosłuch rozpoznano później.Jeśli uszkodzenie słuchu dziecka jest duże można już nawet u rocznego dziecka zastosować implant słuchowy, co umożliwi dziecku normalny rozwój słuchowy i psychofizyczny.
 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale