Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_17380823_900x300.png

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć...szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci. Każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko było zdrowe, dlatego warto odpowiednio wcześnie wykonać kilka profilaktycznych badań. Tego typu badaniem jest USG bioderek.

Po co się je wykonuje?
Celem badania USG bioder niemowlęcia jest wczesne rozpoznanie (w pierwszych tygodniach po narodzeniu) wrodzonej dysplazji stawów biodrowych u dziecka. Dysplazja stawów biodrowych to wrodzone zniekształcenie, polegające na niedorozwoju i wzajemnym nieprzystosowaniu panewki znajdującej się w miednicy i bliższego końca kości udowej. Badanie pozwala określić ewentualny stopień nasilenia wady. Badanie powinno być wykonywane u noworodków (w pierwszym miesiącu życia), ponieważ wczesne wykrycie wady i wczesne rozpoczęcie leczeniadaje całkowite wyleczenie, prawie we wszystkich przypadkach.

USG stawów biodrowych ma niewątpliwą przewagę nad badaniem radiologicznym (RTG) stawów biodrowych z uwagi na możliwość wykonania badania wcześniej - w pierwszych tygodniach życia, gdy tymczasem badanie RTG stawów biodrowych wykonuje się po ukończeniu 4 miesiąca życia dziecka. W badaniu USG stawów biodrowych uzyskuje się obraz niektórych tkanek, których nie można uwidocznić w badaniu RTG.

Zapraszamy do wykonania badania USG bioderek dziecka w Centrum Medycznym CMP

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale