Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_8573506_900x300.png

Nie każdemu noworodkowi, czy niemowlęciu trzeba wykonać badanie USG przezciemiaczkowe. O tym, czy trzeba takiemu badaniu poddać naszą pociechę, decyduje lekarz, który z pewnością zleci wykonanie badania, gdy:
 
  • dziecko jest wcześniakiem (noworodkiem urodzonym przed ukończeniem 37 tygodnia trwania ciąży)
  • jest noworodkiem z niską urodzeniową wagą ciała;
  • podejrzewa się istnienie wad wrodzonych dotyczących mózgu i układu nerwowego
  • gdy podczas porodu doszło do niedotlenienia dziecka
  • podejrzewa się krwawienie śródczaszkowe
  • występuje zbyt duży przyrost obwodu głowy noworodka po porodzie (podejrzenie wodogłowia)
  • zauważa się nieprawidłowy rozwój niemowlęcia oraz objawy sugerujące nieprawidłowości w układzie nerwowym (np. drgawki)
  • doszło do zakażenia płodu podczas trwania ciąży
  • dziecko miało uraz głowy (jako noworodek lub niemowlę)
Tego typu badanie wykonuje się tylko u noworodków i niemowląt. Tylko u tak małych dzieci kości czaszki nie są jeszcze całkowicie wykształcone. Pomiędzy poszczególnymi kośćmi istnieją błoniaste połączenia, zwane ciemiączkami. Największe z nich nazywane ciemiączkiem przednim znajduje się powyżej czoła, prawie na szczycie głowy. Przykładając głowicę ultrasonograficzną do ciemiączka przedniego można obejrzeć wnętrze czaszki noworodka. Przez to samo ciemiączko można wyczuć tętnienie naczyń mózgowych oraz ocenić orientacyjnie ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Ponieważ ciemiączka wraz ze wzrastaniem głowy dziecka kostnieją i zanikają (ok. 1 roku życia), wykonanie badania przezciemiączkowego możliwe jest jedynie u noworodków i niemowląt.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale