Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Zatrucie pokarmowe to bardzo częsty problem, który dotyka noworodki i małe dzieci. Zatrucie pokarmowe spowodowane jest spożyciem pokarmu skażonego bakteriami, toksynami czy pasożytami.

Samo zatrucie nie jest groźne. Zastosowanie przepisanych przez lekarza leków, najczęściej wystarcza do pozbycia się przykrej infekcji. Największym problemem jest odwodnienie.
Dla małego dziecka, utrata wody z organizmu to niebezpieczny objaw, ponieważ im młodsze dziecko tym więcej wody w organizmie, w stosunku do wagi ciała. Dlatego nie lekceważmy objawów odwodnienia, takich jak suchość błon śluzowych w jamie ustnej, zmniejszenie napięcia skóry, opóźnienie napływu kapilarnego >2s (po uciśnięciu paznokcia i zwolnieniu ucisku różowy kolor powinien powrócić maksymalnie po 1,5 sek), zapadnięcie gałek ocznych, a u niemowląt również zapadnięcie ciemiączka, spadek masy ciała, przyspieszenie czynności serca i spadek ciśnienia tętniczego, zmniejszenie ilości oddawanego moczu, apatia.

Jeśli zauważymy takie symptomy u naszego dziecka udajmy się do lekarza, gdyż im wcześniej zaczniemy zapobiegać utracie wody tym mniejsze zagrożenie.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale