Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

karmienie_900x300.png

Podczas ciąży zachodzą duże zmiany w piersiach, które będą dawać naszemu maluchowi pokarm.
Z początku piersi stają się bardzo wrażliwe, zaokrąglają się, co jest spowodowane rozrostem tkanki gruczołowej. Warto wtedy zadbać o dobry biustonosz, gdyż jest to bardzo istotne przy zachodzących zmianach.
Ból pierwszy może pojawić się na końcu ciąży, kiedy zaczyna się proces syntezy mleka. Z piersi zaczyna się wydzielać lepki żółty płyn. Jest to pierwsze mleko dla dziecka – bogate w przeciwciała, białka odpornościowe, sole mineralne oraz składniki odżywcze. Po pierwszych karmieniach młoda mama może odczuwać ból spowodowany podrażnioną lub popękaną brodawką. Warto pamiętać, że ulgę może przynieść smarowanie brodawki kilkoma kroplami mleka matki. Obrzmiałość piersi to efekt znacznego zwiększenia przepływu krwi, a także rozpulchnienia tkanek, które prowadzi do zwiększenia produkcji mleka. Kiedy ból jest intensywny możemy posiłkować się okładem z chłodnego ręcznika. Stan przejściowy nie powinien trwać długo, po jakimś czasie organizm wie ile mleka musi wyprodukować, co przynosi ulgę naszym piersiom.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale