Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

2_ChromaStock_11633871_900x300.png

Ciąża od zawsze budziła spore emocje. Warto zatem sięgnąć do kart historii i przekonać się jakich porad udzielano, dawniej, kiedy medycyna była na „nieco niższym” poziomie.

Akuszerka, która była nazywana dzieciebiorką, pęporzezką, do końca XIX wieku była nieodłączną kompanką porodu. Ten zawód był przekazywany z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę. Dawniej, gdy nie było wykwalifikowanych położnych, przy porodzie pomagały zwykłe kobiety, które poród miały już za sobą. W nagrodę akuszerka (babka) oraz chrzcie w porodzie kobiety miały uczestniczyć także we chrzcie nowego człowieka.

Warto zaznaczyć, że porody zostały przeniesione do szpitali dopiero w połowie XX wieku. Powstałe nieco wcześniej izby porodowe stanowiły namiastkę dzisiejszych szpitali. To tam odbywało się większość porodów i tylko w przypadku komplikacji  przenoszono ciężarną do szpitala. Izby porodowe gwarantowały atmosferę intymności, co było i jest do dziś jedną z ważniejszych potrzeb rodzących kobiet.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale