Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

1_ChromaStock_11633871_900x300.png

Przybieranie na wadze w okresie ciąży, to sytuacja naturalna. Wraz z rozwojem dziecka , przybywa wód płodowych i krwi, więc siłą rzeczy kilogramów będzie więcej. Co się jednak okazuje, lekarze coraz bardziej skłaniają się ku tezie, że zbyt duża waga w okresie ciąży może spowodować trudności przy porodzie.

Ponadto zwiększa się ryzyko wystąpienia wielu chorób u dziecka. Nadwaga w ciąży wpływa także na tempo powrotu do sprawności po porodzie. Wolniejsze jest także gojenie ran po nacięciu. Dlatego coraz częściej przeprowadza się badania BMI pacjentki (biorąc pod uwagę jej wzrost i dotychczasową masę) i oblicza jaka waga jest optymalna w 9 miesiącu ciąży. Pomaga to ciężarnej w określeniu, czy nie przybiera na wadze za dużo.

Spacery, jazda na rowerze stacjonarnym, nordic walking, pływanie czy aerobik w wodzie te wszystkie formy aktywności fizycznej pomogą kobiecie w utrzymaniu wagi. Wyćwiczone, elastyczne mięśnie - zwłaszcza nóg - bardzo przydają się podczas porodu, umożliwiając większą mobilność i przybieranie optymalnych pozycji porodowych.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale