Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

1_ChromaStock_11633871_900x300.png

Przybieranie na wadze w okresie ciąży, to sytuacja naturalna. Wraz z rozwojem dziecka , przybywa wód płodowych i krwi, więc siłą rzeczy kilogramów będzie więcej. Co się jednak okazuje, lekarze coraz bardziej skłaniają się ku tezie, że zbyt duża waga w okresie ciąży może spowodować trudności przy porodzie.

Ponadto zwiększa się ryzyko wystąpienia wielu chorób u dziecka. Nadwaga w ciąży wpływa także na tempo powrotu do sprawności po porodzie. Wolniejsze jest także gojenie ran po nacięciu. Dlatego coraz częściej przeprowadza się badania BMI pacjentki (biorąc pod uwagę jej wzrost i dotychczasową masę) i oblicza jaka waga jest optymalna w 9 miesiącu ciąży. Pomaga to ciężarnej w określeniu, czy nie przybiera na wadze za dużo.

Spacery, jazda na rowerze stacjonarnym, nordic walking, pływanie czy aerobik w wodzie te wszystkie formy aktywności fizycznej pomogą kobiecie w utrzymaniu wagi. Wyćwiczone, elastyczne mięśnie - zwłaszcza nóg - bardzo przydają się podczas porodu, umożliwiając większą mobilność i przybieranie optymalnych pozycji porodowych.

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale