Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

5_ChromaStock_11633871_900x300.png


Najprościej mówiąc „poród aktywny” to taki, w którym kobieta ma uczucie, że w pełni w nim uczestniczy. To znaczy, są świadome, że wiele zależy do nich. Czują się mniej znużone i nie czują się traktowane instrumentalnie.

Współpraca z położnymi jest bardziej świadoma, kobiety same wybierają pozycję porodu. Wiele kobiet, które nie mają świadomości czym jest poród aktywny, często same intuicyjnie  przyjmują pozycję w klęku czy kuczną. Najczęściej jednak pionowa pozycja ciała okazuje się być tą najbardziej optymalną. Siła przyciągania ziemskiego wzmaga czynności parcia. Gdy rodząca leży na wznak, musi przeć mocniej, aby wypchać bobaska niejako „pod górę”. Ponadto siła ciężkości (przyciągania ziemskiego), która działa pionowo w dół, wzmaga czynność parcia. Gdy rodząca leży na wznak, musi przeć mocniej, aby wypchać bobaska niejako „pod górę”. Coraz więcej kobiet decyduje się na taką formę porodu. Buduje to pewność siebie kobiety i pozwala czuć się dobrze podczas porodu. Wiedząc, że ma się swobodę w ruchu i działaniu rodzi się swobodniej.
 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale