Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

5_ChromaStock_11633871_900x300.png


Najprościej mówiąc „poród aktywny” to taki, w którym kobieta ma uczucie, że w pełni w nim uczestniczy. To znaczy, są świadome, że wiele zależy do nich. Czują się mniej znużone i nie czują się traktowane instrumentalnie.

Współpraca z położnymi jest bardziej świadoma, kobiety same wybierają pozycję porodu. Wiele kobiet, które nie mają świadomości czym jest poród aktywny, często same intuicyjnie  przyjmują pozycję w klęku czy kuczną. Najczęściej jednak pionowa pozycja ciała okazuje się być tą najbardziej optymalną. Siła przyciągania ziemskiego wzmaga czynności parcia. Gdy rodząca leży na wznak, musi przeć mocniej, aby wypchać bobaska niejako „pod górę”. Ponadto siła ciężkości (przyciągania ziemskiego), która działa pionowo w dół, wzmaga czynność parcia. Gdy rodząca leży na wznak, musi przeć mocniej, aby wypchać bobaska niejako „pod górę”. Coraz więcej kobiet decyduje się na taką formę porodu. Buduje to pewność siebie kobiety i pozwala czuć się dobrze podczas porodu. Wiedząc, że ma się swobodę w ruchu i działaniu rodzi się swobodniej.
 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale