Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

3_ChromaStock_11633871_900x300.png

Im bliżej do momentu rozwiązania, tym większe obawy. Przede wszystkim wszystkie przyszłe mamy obawiają się bólu. Jest to uniwersalne doświadczenie, która niejako łączy matki. To coś czego nie da się uniknąć. Tak zostaliśmy stworzeni. Skurcze macicy powodują ucisk nerwów, a także przejściowe zaciskanie naczyń, przez co utrudniony jest dopływ krwi z tlenem, co powoduje odprowadzenie krwi z produktami spalania (kwas mlekowy), a jednocześnie podrażnia zakończenia nerwowe. 
Boli także rozciągająca się szyjka macicy, dziecko uciskając główką nerwy w okolicy kręgosłupa, w końcowej fazie porodu uciska na tkankę krocza.
Wobec tego trzeba zadać sobie pytanie, po co boli?
Odpowiedzi jest kilka.
Ból pełni funkcję informacyjną, jego natężenie i rodzaj informuje matkę co się dzieje w ciele, i który etap porodu ma właśnie miejsce. Ból motywuje do instynktownych zachowań.  (przyjęcie odpowiedniej pozycji, wydawanie z siebie dźwięków, to wszystko dynamizuje przebieg porodu i czynią go bezpieczniejszym.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale