Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

bajkowa szkoła rodzenia centrum medyczne cmp

Pytanie to na pewno spędza sen z oczu niejednego z rodziców dlatego warto dowiedzieć się kilku wskazówek na ten temat. Już na wstępie warto pamiętać o tym, by uczyć maluszka spać we własnym łóżeczku - przyzwyczajenie dziecka do istnienia specjalnego miejsca, w którym mogłoby ono odpocząć jest bardzo ważne w kontekście dalszych działań.

Najlepiej zacząć jest uczyć dziecka samodzielnego zasypiania między 8. a 12. tygodniem życia, ponieważ wtedy dziecko zaczyna zasypiać zgodnie z własnym zegarem biologicznym. Warto pamiętać o tym, że kołysanie dziecka na własnych rękach prowadzi do wyuczenia w dziecku złych nawyków, nie uczy wcale samodzielnego zasypiania. Należy umieć rozpoznać senność dziecka, wiedzieć kiedy chce mu się spać. Aby usprawnić w dziecku umiejętność wyczuwania zmiany pór dnia i rozróżnienia między dniem a nocą należy pamiętać o tym, by nie zasłaniać okien w trakcie dnia. W nocy natomiast należy zachowywać się przy dziecku w miarę cicho i bez używania światła, by nie rozbudzać pociechy. Musi ono samo zacząć rozumieć, że dzień jest naturalnie porą życia, podczas gdy noc jest czasem ciszy i odpoczynku. Malca warto zawsze kłaść do łóżka o tej samej porze - to też wyuczy w nim nawyku zasypiania o konkretnym czasie. Pamiętać należy też o tym, by nie bawić się z dzieckiem zbyt energicznie tuż przed porą snu gdyż będzie ono wtedy wybudzone i łatwo nie zaśnie.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale