Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia Piaseczno-Białołęka-Ursynów-śródmieście-Wola-Targówek-Centrum Medyczne CMP

 

Ważny elementem wiedzy każdej matki jest świadomość czasu, w którym należy powoli zacząć zastanawiać się nad rezygnacją z karmienia dziecka piersią. Oficjalne stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia twierdzi, że dziecko karmić tylko piersią należy do 6 miesiąca życia pociechy, następnie zaczynając wprowadzać do diety pokarmy stałe.

Niewątpliwym minimum - niezbędnym dla zdrowia dziecka - jest karmienie piersią przez co najmniej 3 miesiące i nie należy o tym zapominać. Ogólnie rzecz ujmując kwestia karmienia dziecka piersią jest kwestią mocno zindywidualizowaną - kobiety mogą podchodzić do tej kwestii w różny sposób i w różnym czasie rezygnować z karmienia dzieci piersią. 2-letnie dzieci karmione piersią nie są już z powodów zdrowotnych, a jedynie z powodów emocjonalnych np. istnienia silnej więzi między matką a dzieckiem.

Dziecko od piersi należy odstawiać stopniowo, nie może być to decyzja nagła i tak samo nagle wprowadzona. Należy stopniowo zmniejszać ilość karmień w ciągu dnia do dwóch, muszą one trwać mniej czasu, nie można pozwolić dziecku na zaśnięcie przy piersi, warto także próbować przed rozpoczęciem karmienia piersią danego dnia zaoferować dziecku inne pokarmy w jakiś ciekawy sposób np. poprzez użycie zabawnego pojemnika z jedzeniem. Warto zawsze mieć w głowie, że odstawienie dziecka od piersi to nie grzech - matka nie może czuć się z tego powodu winna, jest to bardzo naturalny proces.

Jak karmić piersią i jak odstawić dziecko od piersi mogą się Państwo dowiedzieć w naszej szkole rodzenia - zapraszamy!

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale