Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia Piaseczno-Białołęka-Ursynów-śródmieście-Wola-Targówek-Centrum Medyczne CMP

 

Ważny elementem wiedzy każdej matki jest świadomość czasu, w którym należy powoli zacząć zastanawiać się nad rezygnacją z karmienia dziecka piersią. Oficjalne stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia twierdzi, że dziecko karmić tylko piersią należy do 6 miesiąca życia pociechy, następnie zaczynając wprowadzać do diety pokarmy stałe.

Niewątpliwym minimum - niezbędnym dla zdrowia dziecka - jest karmienie piersią przez co najmniej 3 miesiące i nie należy o tym zapominać. Ogólnie rzecz ujmując kwestia karmienia dziecka piersią jest kwestią mocno zindywidualizowaną - kobiety mogą podchodzić do tej kwestii w różny sposób i w różnym czasie rezygnować z karmienia dzieci piersią. 2-letnie dzieci karmione piersią nie są już z powodów zdrowotnych, a jedynie z powodów emocjonalnych np. istnienia silnej więzi między matką a dzieckiem.

Dziecko od piersi należy odstawiać stopniowo, nie może być to decyzja nagła i tak samo nagle wprowadzona. Należy stopniowo zmniejszać ilość karmień w ciągu dnia do dwóch, muszą one trwać mniej czasu, nie można pozwolić dziecku na zaśnięcie przy piersi, warto także próbować przed rozpoczęciem karmienia piersią danego dnia zaoferować dziecku inne pokarmy w jakiś ciekawy sposób np. poprzez użycie zabawnego pojemnika z jedzeniem. Warto zawsze mieć w głowie, że odstawienie dziecka od piersi to nie grzech - matka nie może czuć się z tego powodu winna, jest to bardzo naturalny proces.

Jak karmić piersią i jak odstawić dziecko od piersi mogą się Państwo dowiedzieć w naszej szkole rodzenia - zapraszamy!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale