Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

rozszerzanie diety niemowlaka- bajkowa szkoła rodzenia- centrum medyczne CMP

 

Moment, w którym dziecko przestaje przyjmować pokarm tylko za pośrednictwem piersi swojej mamy to wydarzenie przełomowe w skali życia naszych pociech. Z uwagi na to jak ważny jest to moment należy traktować go poważnie, ale też się go nie obawiać - jako naturalny element drogi życia wszystkich ludzi musi on nastąpić.

Zgodnie z wytycznym WHO dziecko powinno przyjmować pokarm za pośrednictwem piersi rodzicielki przez pierwsze 6 miesięcy. W tym czasie dziecko winno być karmione tylko mlekiem, nie należy więc przez pierwsze pół roku dodawać do diety dziecka żadnych innych pokarmów. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której mamy lekarskie zalecenie by dziecko przyjmowało dodatkowe produkty np. z powodu różnych niedoborów. Jednocześnie oznacza to jednak, że po owych 6 miesiącach dieta dziecka powinna być sukcesywnie wzbogacana o nowe pokarmy i nie należy z tym faktem zwlekać.

Pierwsze posiłki w swej naturze nie będące posiłkami zasadzającymi się na bazie mlecznej powinny zacząć być spożywanymi przez dziecko przed ukończeniem 26. tygodnia życia. Pierwszymi posiłkami, które możemy podać dziecku winny być jednoskładnikowe przeciery warzywne - należy rozpocząć spokojnie i nie ekscytować się sytuacją zbyt bardzo - nagłe wprowadzenie mnóstwa nowych pokarmów do diety dziecka może odbić się negatywnie na jego zdrowiu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale