Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_9017914_900x300.png

 

Ustalenie odpowiedniego rytmu dnia niemowlaka to sprawa, o którą powinniśmy zadbać już od samego początku życia naszej pociechy. Już w trakcie ciąży, gdy dziecię przebywa w brzuchu swej mamy, uczy się ono pewnego rytmu dnia związanego z rytmem dnia własnej mamy. Z tego względu warto pamiętać o tym, że sposób w jaki żyje mama w dużym stopniu odbije się po tym na sposobie życia dziecka.

Dobrym sposobem na ustalenie dziecku dziennego i nocnego rytmu życia jest ustalenie pewnych punktów "kontrolnych" - mogą to być codzienne kąpiele malca, które zawsze winny odbywać się o tych samych porach, tak by maluch zaczął rozumieć co wiąże się z danymi momentami w ciągu dnia. Jeśli dziecko regularnie będzie przeżywać tego samego rodzaju dzień, łatwo wyuczy się pewnych następstw - po kąpieli następuje pora karmienia, a potem sen. Jest to ważne ponieważ dziecię musi oduczyć się tego, że faza karmienia i snu była do tej pory niejako na żądanie. Pewne czynności najlepiej wykonywać jest o ustalonych porach, tak by dziecko miało świadomość tego, że w życiu codziennym istnieje pewna kolejność wykonywanych czynności. Należy też zachowywać wytrwałość w swoich działaniach, ale nie być w stosunku do dziecka zbyt surowym.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale