Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

pielęgnacja_900x300.png

 

Jednym z wielu ważnych elementów życia maluszka jest jego pierwsze mycie zębów. Odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej dzieci jest niesamowicie ważna - należy wiedzieć, że już pierwsze wyrzynające się ząbku maluszków należy koniecznie czyścić. Nie warto ryzykować szansy na wystąpienie próchnicy u małych dzieci, a właśnie takie pierwsze ząbki są niesamowicie podatne na ten problem. Używanie zwilżonego jałowego gaziku jest najlepszym sposobem na czyszczenie pierwszych ząbków.

Kiedy dziecko osiągnie 1 roczek można zacząć myśleć o wprowadzeniu delikatnego mycia zębów przy użyciu szczoteczki. Wyniku to z faktu wytwarzania się ząbków bocznych posiadających guzki, które to umyć można jedynie przy pomocy szczoteczki. Szczotkowanie takie powinno odbywać się dwa razy w ciągu dnia (minimum raz dziennie po kolacji). Już w tym wieku dziecku można pozwolić na próbę samodzielnego umycia ząbków, należy jednak wciąż kontrolować dziecko i upewnić się, że zęby faktycznie zostały umyte (najczęściej umyć je własnoręcznie). Przez takie jednak działanie dziecko nauczy się tego, że mycie zębów to ważna czynność, należy także upominać dziecko, że szczoteczka służy do mycia tylko zębów i nie wolno jej gryźć.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale