Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zanim dziecko pojawi się na świecie, rodzice ruszają z całą masą przygotowań, aby noworodek miał jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Jakie elementy wyprawki są niezbędne? Co stanowi absolutny „must have”?

 

Łóżeczko i dodatki

Niezależnie od tego, czy maluszek będzie miał swój własny pokój, czy chwilowo zamieszka z rodzicami w ich sypialni, jeden mebel zawsze będzie tylko jego – łóżeczko. Obecnie na rynku można wybrać spośród wielu rodzajów i kolorów. Są modele typowo dziecięce z bajkowymi aplikacjami, ale też produkty, których nowoczesny design pozwala dopasować je do najbardziej nawet awangardowych przestrzeni. Jeśli jest już najważniejszy mebel, czas na kolejne zakupowe kroki. Szczególnie warto zastanowić się nad pościelą, która jest tym elementem, z którym bezpośrednio styka się skóra dziecka. Spośród rynkowych propozycji najlepiej wybrać zestaw 3-elementowy, który gwarantuje ten sam wzór poszewek oraz ochraniacza na szczebelki łóżeczka.  – Wciąż modne są barwy przypisane dla danej płci, a więc niebieski dla chłopca, a różowy dla dziewczynki. Ale obserwujemy też prawdziwy boom na kolory neutralne: szarości, beże, odcienie żółtego czy zielonego – mówi Dorota Cebula z firmy Ceba Baby, polskiego producenta produktów wyprawkowych. Pamiętajmy, aby pościel miała certyfikat jakości Oeko Tex Standard 100, który potwierdza, że jest bezpieczna i nie uczula. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy ochraniacz na szczebelki pasuje do wymiaru naszego łóżeczka. Większość producentów szyje go pod wymiar 120x60 cm, a tymczasem coraz większą popularnością cieszą się łóżeczka 140x70 cm, które można przerobić później na łóżko dla starszego dziecka. 

 Zestaw „Wyprawka”

Dla tych, którzy cenią styl, a jednocześnie chcą przejść sprawnie etap zakupów, dobrym rozwiązaniem będzie zestaw „Wyprawka” od Ceba Baby, zawierający przewijak i pościel oraz gratisowy gadżet – turystyczną matę do przewijania niemowlaka. Dwa najważniejsze elementy wyprawkowe będą więc w tej samej kolekcji bez konieczności późniejszego szukania pasujących do siebie produktów. Spójna linia kolorystyczna pozwoli stworzyć w pokoju dziecka przyjazne, harmonijne wnętrze, którego elementy będą ściśle ze sobą współgrały. Wyprawkowy pakiet to też doskonały pomysł na prezent – elegancko zapakowany, służyć będzie maluchowi i ucieszy rodziców.

 Kąpielowe akcesoria

Kąpiel maluszka to nie tylko pielęgnacyjny rytuał, ale też czas na wspólne bycie z niemowlakiem. I tu można wybrać tradycyjną wanienkę lub też cały zestaw pielęgnacyjny. W ofercie Ceba Baby dostępny jest zestaw Laura, który składa się z przewijaka, wanienki z wężykiem do odprowadzania wody i półek na akcesoria. Został on wyposażony w specjalne kółka, które umożliwią dowolne ustawienie, a więc organizację kąpieli w dowolnym miejscu. Kółka mają też hamulec, który zabezpiecza przed niekontrowanym przesunięciem się całego zestawu. Wężyk pozwalają łatwo wypuścić wodę, a na półeczkach można położyć kosmetyki, pieluszki czy ubranka na zmianę. Do kąpieli przydatne będzie oczywiście okrycie kąpielowe – wygodny ręcznik z kapturem od Ceba Baby. Jest on nie tylko miły w dotyku i wykonany z grubej froty, ale ładnie wykończony subtelną lamówką i haftowaną aplikacją. Jego zaletą jest także wielkość – ręcznik jest duży, posłuży nam więc przez długi czas.

 Przydatne dodatki

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo dziecięcych akcesoriów. Warto jednak z rozwagą podejść do zakupów i wybrać te produkty, które rzeczywiście ułatwią pielęgnację i opiekę nad maluszkiem. Jednym z nich jest Cebuszka od Ceba Baby, czyli wypełniona mikroperłą specjalistyczna poduszka dla mamy i maluszka. Dlaczego warto ją kupić? W ciąży ułatwia spokojny sen i odpoczynek, odciążając kręgosłup przyszłej mamy, a kiedy już dziecko jest na świecie pomaga przyjąć optymalną pozycję podczas karmienia malca. Można z niej uformować gniazdko do leżenia dla dziecka, które ułatwi pierwsze próby samodzielnego siadania, stanowiąc miękkie, ale stabilne podparcie. Cebuszka dostępna jest w dwóch rozmiarach: jak wersja Multi (duża Cebuszka) oraz Mini (mniejsza, podróżna, w poręcznej torbie). Inną propozycją jest termoopakowanie, które przyda się podczas podróży czy spacerów. Schowana w nim butelka czy ciepła woda utrzyma swoją temperaturę, a ciekawy design opakowania będzie cieszył oko.

Polecamy:

1. Przewijaki

2. Zestawy poscielowe

3. Zestawy pielęgnacyjne, kojce

4. Cebuszki - poduszki do karmienia piersią

 

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale