Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny wiąże się wieloma przygotowaniami. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji dziecięcy pokój czy tylko kącik w sypialni, warto przemyśleć jego aranżację.

Pokoik dziecięcy
Kąpanie, przewijanie, ubieranie, karmienie to czynności, w których nic nie powinno nam przeszkadzać. Warto zorganizować przestrzeń tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Jeśli możemy pozwolić sobie na aranżację całego pokoju z myślą o dziecku, to, poza łóżeczkiem, warto wstawić do niego wygodny fotel do karmienia, komodę z miejscem na przewijak i pojemną szafę. Nawet, jeśli na początku wyda nam się zbyt duża, to z czasem na pewno się zapełni. Przy małym dziecku miejsca do przechowywania nigdy nie jest zbyt wiele.

Kącik blisko rodziców
Jeśli jednak nie mamy możliwości wygospodarowania dla malucha osobnego pokoju, to musimy zastanowić się, jak zorganizować przestrzeń, aby pomieścić na niej najważniejsze elementy. W pierwszych miesiącach życia dziecka dobrze jest, aby spało ono blisko rodziców, dlatego takie rozwiązanie też ma swoje plusy. Możemy w zasadzie ograniczyć się do łóżeczka i montowanego na nim przewijaka. Oczywiście, w domu musi pojawić się też cała masa akcesoriów, wanienka, ubranka i tym podobne, ale nie należą one do rzeczy wielkogabarytowych i wystarczy znaleźć dla nich miejsce do przechowywania.

Funkcjonalność
Planując aranżację dobrze jest wyobrazić sobie, jak będziemy wykonywać różne czynności i czy będzie to wygodne. Dla przykładu: czy mamy wystarczająco dobre dojście do łóżeczka, czy blisko przewijaka jest miejsce na pieluszki i kosmetyki do pielęgnacji? Dobrze jest też zaplanować dodatkowe, subtelne oświetlenie, które nocą nie rozbudzi dziecka i nas samych. Funkcjonalne rozwiązania oszczędzą nam stresu i ułatwią opiekę nad maluchem.

Estetyka
Kolejnym elementem po funkcjonalności jest estetyka. Choć zajmuje drugie miejsce na liście priorytetów, to warto poświęcić jej równie dużo uwagi. Najpopularniejszym kryterium doboru kolorów jest płeć dziecka – dla chłopców niebieski, dla dziewczynek różowy. W tych grupach kolorystycznych oferta produktów dla dzieci jest najbogatsza. Jeśli jednak chcemy wyjść poza ten schemat, też nie powinno z tym być problemu. – Widzimy coraz większe zainteresowanie pościelami, przewijakami i w ogóle produktami dla małych dzieci, w innych kolorach niż niebieski i różowy. W naszej ofercie można znaleźć sporo szarości, beżów, zieleni czy odcieni żółtego i cieszą się równie dużą popularnością, co róże i błękity – mówi Dorota Cebula z firmy Ceba Baby.

Kompletując wyprawkę dla dziecka nie powinno się zapominać o efekcie końcowym, czyli tym, jak wszystko razem będzie wyglądało. Produkty dla dzieci to często feeria barw i wzorów. Aby uniknąć chaosu dobrze jest trzymać się jednej koncepcji stylistycznej i kolorystycznej. Inspiracji można szukać w prasie i Internecie. - Jeśli marzy nam się pokój małego marynarza, to biało – granatowe dodatki i produkty z kolekcji Marynarski od Ceba Baby, pozwolą stworzyć taki klimat – mówi D. Cebula. - Jeśli chcemy, aby było wesoło i kolorowo, to pomogą nam pościel i przewijak z nowej kolekcji HiHi lub Lovely World, również od Ceba Baby. Dokupując kolejne elementy do pokoju lub kącika dziecka warto trzymać się podobnej stylistyki.  Dużym ułatwieniem są kolekcje, w ramach których wiele produktów od pościeli, przez przewijak, rożek, śpiworek po kojec i ręczniczek jest dostępnych w jednym wzorze – dodaje.

Bajkowa szkoła rodzenia poleca:

Przewijaki
Pościele 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale