Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

niemowle_900x300.png

Biały szum pomaga niemowlakowi zasnąć i działa też zbawiennie na sam sen. Przy okazji pomaga odpocząć jego zmęczonym rodzicom.  Biały szum to nic innego, jak jednostajne dźwięki, które wydają domowe sprzęty, np. suszarka do włosów, lodówka. Wiele filmów z białym szumem jest również dostępnych w internecie. Istnieje nawet aplikacja White Noise Baby na telefony komórkowe i specjalne urządzenia generujące takie dźwięki. Z tej metody usypiania niemowlaków mogą więc korzystać wszyscy rodzice. Oprócz kojącego działania na sen niemowlaka, wsłuchiwanie się w biały szum przynosi dzieciom i dorosłym jeszcze inne korzyści. Przede wszystkim - relaksuje. Noworodek się niczym nie stresuje, a dorosły może odpocząć po całym dniu w pracy. Zyskuje na tym również mózg. Jest bowiem wyczulony na odbiór tego bodźca i szuka kolejnych. Śpi, relaksuje się, ale jednocześnie pracuje. 

Badania wykazały również, że szum małego wentylatora ustawionego w pokoju dziecka zmniejsza ryzyko wystąpienia SIDS, czyli zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Nie wiadomo, dlaczego akurat wentylator ma takie działanie, ale być może ma na to wpływ wytwarzany przez urządzenie biały szum.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale