Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

6_900x300.png

To właśnie ona jest często próbą generalną dla młodych rodziców. Podczas pierwszej kąpieli przyda się nie tylko teoria i umiejętność zachowania spokoju, ale także dobrze przygotowane miejsce, zarówno do umycia dziecka, jak i pielęgnacji.

W czym kąpać noworodka?

Z pomocą przychodzi Ceba Baby, polska marka, która oferuje tzw. zestawy pielęgnacyjne. Jest to połączenie wanienki, przewijaka i miejsca na kosmetyki oraz akcesoria. Doskonale sprawdza się szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy nie siedzi ono jeszcze samodzielnie, więc przez cały czas musi być podtrzymywane przez jednego z rodziców. Sprawa komplikuje się, kiedy brakuje drugiej pary rąk do pomocy. Dzięki rozwiązaniu zaproponowanemu przez Ceba Baby możemy sprawnie i bez obaw o bezpieczeństwo dziecka, zmienić wanienkę w stanowisko do pielęgnacji. Wystarczy nasunąć na nią przewijak. Ręcznik, pieluszki i kosmetyki również są pod ręką, na półeczce umieszczonej tuż pod wanienką. Zestaw pielęgnacyjny możemy ustawić w łazience lub w pokoju dziecka, tam, gdzie jest nam wygodnie.

Wygoda to podstawa

Częstym problemem dla młodych rodziców, a w szczególności mam, jest opróżnianie pełnej wody wanienki, która stoi na stelażu. Korzystając z zestawu pielęgnacyjnego nie musimy się o to martwić, bowiem wodę wylewamy za pomocą specjalnego wężyka. Przewijak wykonany z atestowanej folii można z kolei przetrzeć ściereczką lub chusteczkami nawilżanymi.

Co przygotować do kąpieli?

Funkcjonalne rozwiązania są po to, aby z nich korzystać. Zestaw pielęgnacyjny to doskonała alternatywa dla tradycyjnej wanienki. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przygotowując się do pierwszej kąpieli noworodka? Na pewno warto przygotować wcześniej wszystkie potrzebne kosmetyki takie, jak płyn do kąpieli czy krem, a także, jeśli ich używamy: waciki, sól fizjologiczną do przemywania oczu, specjalne patyczki do czyszczenia uszu, płyn do dezynfekcji i sterylne gaziki. Pod ręką powinny być także pieluszki, ubranka i ręcznik, w który otulimy dziecko po kąpieli.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale