Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11088947_900x300.png

Koncepcja dra Karpa wynika z założenia, które sam nazywa teorią "czwartego trymestru". Według niej, dziecko po przyjściu na świat jest jeszcze bardzo niedojrzałe i niezwykle przyzwyczajone do warunków, w których dorastało przez 9 miesięcy. Stąd też przez pierwsze trzy miesiace życia jest szczególnie ważne, aby stwarzać dziecku warunki przypominające te, do których przywykło. Niemowlęta, według dr Karpa, rodzą się z odruchem uspokajania się, który jest powiązany z tymi właśnie warunkami (tak jak odruch szukania piersi wiąże się z pogładzeniem dziecka po policzku). W oparciu o te założenia dr Harvey Karp opracował 5 metod uspokajania niemowląt: 

1.  Opatulanie – chodzi tu o naprawdę szczelne owijanie dziecka w kocyk tak, że wygląda ono jak mały kokonik. Ręce są ściśle przywiedzione wdłuż tłowia. Wynika to stąd, że wiele dzieci rozbudza się i drażni przez to, że przypadkiem dotykają rączkami swojej buzi prowokując odruch szukania piersi. Poza tym, dziecko ciasno opatulone czuje się jak w łonie matki.

2.     Pozycja na brzuszku lub na boku – dziecko zawinięte w kokonik trzymamy na wyciągniętej dłoni w pozycji na brzuchu lub lekko na boku. Takie ułożenie działa na dzieci bardzo uspokajająco.

3.     "Szuszenie" – polega na dostarczeniu jednostajnych bodźców dźwiękowych przypominających biały szum. Dziecko w łonie matki nieustannie słyszało wiele dźwięków, w tym różne szumy.

4.     Kołysanie – delikatne wprawianie w ruch ciała dziecka to kolejna z metod uspokajania. Ważne jest, aby ruchy były szybkie i o małej amplitudzie (nie przypominają więc huśtania na huśtawce, ale rytmiczne odbijanie piłeczki).

5.     Ssanie – jeśli poprzednie metody nie poskutkowały, dr Karp zaleca umożliwienie dziecku ssania. Możemy wsunąć mu do ust własny palec, pierś czy smoczek.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale