Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

Cebuszka_Szara_multi_900x300px.png

To pierwszy moment, kiedy pakując torbę nie myślisz już tylko o sobie, ale także o dziecku. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu warto przygotować rzeczy, które będą Ci potrzebne podczas pobytu w szpitalu.

Choć termin porodu jest zazwyczaj wyznaczany na konkretny dzień, to trudno przewidzieć, kiedy faktycznie będzie miał miejsce. Może nas zaskoczyć i zacząć się kilka tygodni wcześniej niż przewidział to lekarz lub wręcz przeciwnie – opóźnić się o kilka, a nawet kilkanaście dni. Warto zatem spakować torbę do szpitala z odpowiednim wyprzedzeniem tak, aby w „godzinie zero” nie przeglądać nerwowo szaf i martwić się o to, czy wszystko zabraliśmy.

Dla mamy

Dla ułatwienia organizacji torbę można podzielić na dwie strefy – rzeczy dla mamy i dla dziecka. Poza dokumentacją ciąży, dowodem osobistym i wszelkimi dodatkowymi papierami, których wymaga szpital, zabierz ze sobą to, co zwykle przydaje się podczas hospitalizacji. Są to przybory toaletowe, piżama, szlafrok, klapki, ręcznik i książka lub gazety, które umilą czas spędzony na oddziale. W czasie samego porodu warto mieć ze sobą wodę mineralną, pomadkę do wyschniętych ust i olejek do masażu pleców. Własna koszula także poprawia poczucie komfortu, nie każdy szpital jednak na nią pozwala. Po porodzie potrzebne będą: podkłady poporodowe, majtki jednorazowe, koszule do karmienia, poduszka poporodowa w kształcie koła z wycięciem na środku oraz poduszka do karmienia. Obydwa ostatnie w swojej ofercie ma polska marka Ceba Baby. Cebuszka ułatwia znalezienie właściwej i wygodnej pozycji do karmienia dziecka, a poduszka poporodowa umożliwia siedzenie mamom, które są jeszcze obolałe po porodzie.

Dla dziecka

Wśród rzeczy dla dziecka na pewno powinny znaleźć się pieluszki i chusteczki nawilżane. Tych zazwyczaj szpital nie oferuje, a położne proszą o ich dostarczenie przez rodziców, jeśli akurat zajmują się dzieckiem. Nawet, jeśli masz przygotowaną dla maluszka całą garderobę, zabieranie ubranek do szpitala nie jest koniecznością. Zadzwoń do szpitala i dowiedz się, czy będzie możliwość skorzystania z tych, które są na miejscu. Rzeczy, które będą potrzebne do wspólnego powrotu do domu, może dowieźć osoba, która Was odbierze. Do torby spakuj tylko to, co naprawdę będzie potrzebne. W końcu w szpitalu spędzisz tylko kilka dni.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale