Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

Cebuszka_Szara_multi_900x300px.png

To pierwszy moment, kiedy pakując torbę nie myślisz już tylko o sobie, ale także o dziecku. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu warto przygotować rzeczy, które będą Ci potrzebne podczas pobytu w szpitalu.

Choć termin porodu jest zazwyczaj wyznaczany na konkretny dzień, to trudno przewidzieć, kiedy faktycznie będzie miał miejsce. Może nas zaskoczyć i zacząć się kilka tygodni wcześniej niż przewidział to lekarz lub wręcz przeciwnie – opóźnić się o kilka, a nawet kilkanaście dni. Warto zatem spakować torbę do szpitala z odpowiednim wyprzedzeniem tak, aby w „godzinie zero” nie przeglądać nerwowo szaf i martwić się o to, czy wszystko zabraliśmy.

Dla mamy

Dla ułatwienia organizacji torbę można podzielić na dwie strefy – rzeczy dla mamy i dla dziecka. Poza dokumentacją ciąży, dowodem osobistym i wszelkimi dodatkowymi papierami, których wymaga szpital, zabierz ze sobą to, co zwykle przydaje się podczas hospitalizacji. Są to przybory toaletowe, piżama, szlafrok, klapki, ręcznik i książka lub gazety, które umilą czas spędzony na oddziale. W czasie samego porodu warto mieć ze sobą wodę mineralną, pomadkę do wyschniętych ust i olejek do masażu pleców. Własna koszula także poprawia poczucie komfortu, nie każdy szpital jednak na nią pozwala. Po porodzie potrzebne będą: podkłady poporodowe, majtki jednorazowe, koszule do karmienia, poduszka poporodowa w kształcie koła z wycięciem na środku oraz poduszka do karmienia. Obydwa ostatnie w swojej ofercie ma polska marka Ceba Baby. Cebuszka ułatwia znalezienie właściwej i wygodnej pozycji do karmienia dziecka, a poduszka poporodowa umożliwia siedzenie mamom, które są jeszcze obolałe po porodzie.

Dla dziecka

Wśród rzeczy dla dziecka na pewno powinny znaleźć się pieluszki i chusteczki nawilżane. Tych zazwyczaj szpital nie oferuje, a położne proszą o ich dostarczenie przez rodziców, jeśli akurat zajmują się dzieckiem. Nawet, jeśli masz przygotowaną dla maluszka całą garderobę, zabieranie ubranek do szpitala nie jest koniecznością. Zadzwoń do szpitala i dowiedz się, czy będzie możliwość skorzystania z tych, które są na miejscu. Rzeczy, które będą potrzebne do wspólnego powrotu do domu, może dowieźć osoba, która Was odbierze. Do torby spakuj tylko to, co naprawdę będzie potrzebne. W końcu w szpitalu spędzisz tylko kilka dni.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale