Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

Lisek-haft 3-el posciel ecru 800_900x300px.png

Czego tak naprawdę potrzebuje noworodek? Czy muślinowe pieluszki i czarno-białe dekoracje są niezbędne? A może ograniczając się do niezbędnego minimum utrudniamy sobie opiekę nad dzieckiem? Podpowiadamy, jak skompletować funkcjonalną wyprawkę nie rujnując domowego budżetu.

Doświadczeni rodzice spodziewający się kolejnego dziecka często mówią, że ich zakupowa lista jest znacznie krótsza niż za pierwszym razem. Nawet, jeśli część rzeczy maluch odziedziczy po starszym rodzeństwie, okazuje się, że pewne, nawet najlepiej reklamowane, produkty są po prostu zbędne. Jest jednak kilka pozycji, których w wyprawce nie może zabraknąć. Ze względu na przeznaczenie dzielą się one na kilka kategorii.

Miejsce do snu

Niemowlę śpi dużo i nawet, jeśli bliska jest nam idea wspólnego spania, to łóżeczko okazuje się przydatne, chociażby w ciągu dnia, kiedy chcemy ułożyć dziecko do snu spokojni o jego bezpieczeństwo. Zwłaszcza przy kilkumiesięcznych niemowlakach możemy mieć obawy o to, że spadną z dorosłego łóżka. Łóżeczko pozwala uniknąć takich sytuacji. Aby było przytulniejsze, warto wyposażyć je w miękką, bawełnianą pościel i ochraniacz na szczebelki, np. od Ceba Baby. W ofercie tej firmy znajdziemy komplety pasujących do siebie poszewek na pościel i ochraniaczy. W pierwszych miesiącach doskonale sprawdzają się także śpiworki i rożki, które dokładnie otulają dziecko i zabezpieczają przed mimowolnym odkrywaniem.

Karmienie

Jeśli chcesz karmić piersią, nie potrzeba wiele gadżetów, ani butelek, ani sterylizatora ani podgrzewacza. Ważne jest jednak wygodne miejsce do karmienia. Być może znajdziesz je w swoim domu, np. na ulubionym fotelu lub kanapie. Aby nie układać na kolanach stosu poduszek, warto zainwestować w poduszkę do karmienia. Może to być Cebuszka Mini lub wielofunkcyjna Cebuszka Multi. Warto pamiętać, że prawidłowa pozycja podczas karmienia ma wpływ nie tylko na komfort mamy, ale także dziecka.

Higiena

Przewijanie to czynność, którą powtarza się kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Oczywiście, można przewijać na łóżku lub kanapie, jednak zdecydowanie wygodniej jest zamontować przewijak na wysokości, która nie będzie wymagała ciągłego nachylania się nad dzieckiem. Ceba Baby oferuje przewijaki w różnych wariantach – montowane na łóżeczko lub komodę, z zagłówkiem i bez zagłówka, mniejsze i większe. Przewijak warto wpisać na wyprawkową listę chociażby z tego względu, że zorganizowane stanowisko do zmiany pieluszek, to akcesoria w jednym miejscu, bez konieczności szukania chusteczek nawilżanych w krytycznym momencie. Ważna jest także wanienka, w wersji klasycznej lub w formie zestawu pielęgnacyjnego, który łączy miejsce na akcesoria, małą wannę i przewijak w jednym.

 

Podróże

Fotelik samochodowy to must have dla wszystkich, którzy poruszają się autem. Wózek dla większości rodziców również, choć zdarzają się głosy, że wystarczy chusta. Ta kategoria to jedna z najbardziej kosztownych, ponieważ zarówno wózek, jak i fotelik kosztują zwykle powyżej kilkuset złotych. Trudno jednak obyć się bez nich. Można jednak kupić używany sprzęt lub odsprzedać własny w dobrej cenie.

 

Choć niektóre listy wyprawkowe zdają się nie mieć końca, maluch tak naprawdę niewiele potrzebuje do szczęścia. Bliskość rodziców, pokarm, sen i codzienna higiena w zupełności wystarczą. Cała reszta to dodatki, każdy skompletuje je wedle własnego uznania. Często to doświadczenie pokazuje, jakie rzeczy się nam przydadzą. Być może będzie to kojec, który pozwoli poskromić ciekawskiego malucha, a może termoopakowanie na butelkę, gdy ta będzie w użyciu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale