Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_27345875_900x300.png

Szkoła rodzenia daje możliwość zdobycia informacji usystematyzowanych i przekazywanych najczęściej przez lekarzy, położne i innych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Jest to też niepowtarzalna okazja do zdobycia praktycznych umiejętności. W programie większości szkół są zajęcia, gdzie rodzice mają okazję zobaczyć, ale też sami poćwiczyć przewijanie czy kąpanie niemowlaka. Proponowane mamom ćwiczenia fizyczne pozwalają przygotować się do porodu i zdecydowanie przydają się w trakcie jego trwania (jak np.oddychanie przeponowe). Dobrze, by uczestniczyła w nich również osoba, która zamierza towarzyszyć przyszłej mamie w trakcie porodu. Dzięki zdobytej wiedzy będzie w stanie jeszcze lepiej wspierać rodzącą, przypominając lub pomagając wykonać konkretne ćwiczenia.
Jeśli zajęcia prowadzone są przy szpitalu, w którym zamierzasz rodzić, są świetną okazją do poznania personelu. Dają też możliwość zdobycia rozeznania, jak traktowana jest pacjentka i co jest priorytetem w opiece nad nią i dzidziusiem. Dzięki tym spotkaniom szpital nie będzie dla ciebie całkiem obcym miejscem. Oprócz tego kontakt ze specjalistami daje możliwość otrzymania odpowiedzi na pytania, które są dla ciebie szczególnie ważne. Dla wielu mam takie bezpośrednio zdobyte informacje są bardziej wiarygodne niż te z innych źródeł. Słuchając personelu, który na co dzień styka się z bardzo typowymi, ale też czasem bardzo specyficznymi problemami, wiele mam czuje się pewniej. Dzięki temu wiedzą, że będą miały profesjonalną opiekę.

Udział w zajęciach to też okazja do zbliżenia między partnerami. Wiedza o pewnych typowych zachowaniach czy przeżywanych w tym czasie emocjach pozwala na lepsze zrozumienie drugiej strony. Jest to też wspólny wysiłek, jaki rodzice podejmują na rzecz swojego dziecka. Uczestniczą w tych zajęciach przecież głównie po to, by lepiej opiekować się maluszkiem. Przyszły tata ma możliwość przekonania się, jak istotna jest jego rola. Już samo towarzyszenie partnerce w codziennych trudach i troskach w okresie ciąży jest niezmiernie ważne. Coraz więcej przyszłych tatusiów bierze udział w porodzie i tu też ich pomoc jest nieoceniona. Zajęcia w szkole rodzenia to też okazja do zdobycia praktycznej wiedzy dotyczącej tego, jak mogą pomóc rodzącej. Atmosfera panująca w szkole rodzenia pozwala też na oswojenie się z tą nową sytuacją. Przebywanie wśród innych rodziców, którzy przeżywają podobne troski, zadają te same pytania, pozwala poczuć się pewniej. A kiedy czujemy się pewniej, wiele rzeczy przychodzi łatwiej. Może już w szkole rodzenia będzie okazja do zaprzyjaźnienia się z innymi rodzicami, a może spotkacie się na oddziale w szpitalu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale