Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Ciałko niemowlęcia wymaga szczególnej troski i delikatności. Przebywając w brzuchu mamy, dziecko nie potrzebowało żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po narodzinach higiena staje się koniecznością. Pieluszki trzeba zmieniać nawet kilkanaście razy na dobę, każdorazowo po zrobieniu kupki jednak nie rzadziej, niż co trzy godziny. Rodzice muszą zwracać baczną uwagę na skórę pupy ich maleństwa, aby nie doszło do odparzeń. Sama zmiana pieluchy to nie wszystko. Skórę, a zwłaszcza wszelkie zagłębienia i fałdki, należy dokładnie oczyszczać. Świetnie sprawdzą się specjalne chusteczki nawilżające. Nie warto jednak kupować ich „na zapas”, w dużych ilościach. Może okazać się, że skóra naszego szkraba zareaguje alergią. Podczas oczyszczania pupy trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kierunku u dziewczynek (od cewki moczowej do pupy), a u chłopców o nieodciąganiu napletka.
Po zrobieniu przez maluszka kupki dobrze jest umyć dodatkowo pupę. Wystarczy woda i mydło lub żel do mycia przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia. Po myciu osuszamy skórę ręcznikiem, ale nie pocierając, a raczej delikatnie przykładając. Oczyszczoną skórę możemy pokryć cienką warstwą kremu przeciw odparzeniom. Dobrze jest przed założeniem świeżej pieluszki, pozwolić dziecku na poleżenie z gołą pupą. Dostęp powietrza niewątpliwie wpłynie na kondycję skóry (profilaktycznie przeciw odparzeniom oraz pomocniczo, gdy pojawią się zmiany).
 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale