Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Ciałko niemowlęcia wymaga szczególnej troski i delikatności. Przebywając w brzuchu mamy, dziecko nie potrzebowało żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po narodzinach higiena staje się koniecznością. Pieluszki trzeba zmieniać nawet kilkanaście razy na dobę, każdorazowo po zrobieniu kupki jednak nie rzadziej, niż co trzy godziny. Rodzice muszą zwracać baczną uwagę na skórę pupy ich maleństwa, aby nie doszło do odparzeń. Sama zmiana pieluchy to nie wszystko. Skórę, a zwłaszcza wszelkie zagłębienia i fałdki, należy dokładnie oczyszczać. Świetnie sprawdzą się specjalne chusteczki nawilżające. Nie warto jednak kupować ich „na zapas”, w dużych ilościach. Może okazać się, że skóra naszego szkraba zareaguje alergią. Podczas oczyszczania pupy trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kierunku u dziewczynek (od cewki moczowej do pupy), a u chłopców o nieodciąganiu napletka.
Po zrobieniu przez maluszka kupki dobrze jest umyć dodatkowo pupę. Wystarczy woda i mydło lub żel do mycia przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia. Po myciu osuszamy skórę ręcznikiem, ale nie pocierając, a raczej delikatnie przykładając. Oczyszczoną skórę możemy pokryć cienką warstwą kremu przeciw odparzeniom. Dobrze jest przed założeniem świeżej pieluszki, pozwolić dziecku na poleżenie z gołą pupą. Dostęp powietrza niewątpliwie wpłynie na kondycję skóry (profilaktycznie przeciw odparzeniom oraz pomocniczo, gdy pojawią się zmiany).
 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale