Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

cebuszka beige 1_900x300px.png

Karmienie to czas wyjątkowej bliskości z dzieckiem. Wtedy poznajemy się nawzajem i tworzymy więź, która dla obu stron jest bezcenna. Dlatego też tak istotne jest, aby odbywało się ono w komfortowych warunkach i kojarzyło się z najmilszymi chwilami spędzonymi z niemowlakiem.

Wygodny fotel lub kanapa
Szukając komfortowego miejsca do karmienia w pozycji siedzącej, warto zadbać o wygodny fotel lub kanapę, które mają  możliwości podparcia głowy i zapewnienia relaksu kobiecie karmiącej. Często wykorzystywane są modele mebli giętkich z ergonomicznym ukształtowaniem oparcia. Tu podstawą jest zadbanie o pionową pozycję ciała, pozwalającą na utrzymanie kątów prostych na linii: podudzie – udo– kręgosłup. Bardzo ważne jest zapewnienie podpory kręgosłupa w odcinku krzyżowym, lędźwiowym, szyjnym oraz podparcia głowy. Pamiętajmy też, że głębokość siedziska powinna być dostosowana do wzrostu mamy. Zbyt głęboki i niski fotel powoduje, że matka zapada się i nie jest w stanie właściwie ułożyć dziecka, a co dopiero przystawić go do piersi. Z kolei jeżeli fotel jest zbyt wysoki, często dochodzi do podpierania się jedynie stopą o podłogę. Wtedy napinające się mięśnie nóg utrudniają odpływ krwi żylnej. Z tego samego powodu całkowicie niewskazane jest zakładanie nogi na nogę.
Ciche i spokojne miejsce
Nie bez znaczenia jest też pomieszczenie, w którym karmimy. Powinno być ono ciche, spokojne i oczywiście komfortowe. W miejscu tym nie powinno być rzeczy, które nas lub dziecko rozpraszają i drażnią. Dla wygody jednak dobrze mieć pod ręką kilka drobiazgów: szklankę z wodą, małą przekąskę, telefon, pilota do telefonu, gazetę lub dobrą książkę. Przydaje się to szczególnie w przypadku, gdy karmienie się przeciąga, a w pobliżu nie ma domowników.
Komfort karmienia z Cebuszką
Jeszcze przed rozpoczęciem karmienia warto przejrzeć bogatą ofertę produktów, które ułatwiają karmienie piersią i są absolutnymi „must have” w domu przyszłej mamy. Wśród nich jest Cebuszka – poduszka od Ceba Baby, która niezależnie od wybranej pozycji, ułatwia i pomaga w wygodnym i spokojnym karmieniu. Dostępna jest w trzech wielkościach – Multi, Mini oraz Duo. Wszystkie z nich wypełnione są mikroperłami, czyli drobnymi kuleczkami, które „współpracują” z ruchami mamy i maluszka. Delikatnie masują, dbając o kręgosłup i samopoczucie karmiącej oraz noworodka. W zależności od pozycji Cebuszka służy jako podpórka, wałek, czy po prostu jako elastyczna poduszka, którą można dowolnie uformować.
Warto też podkreślić, że wygoda i możliwość wykonywania dodatkowych czynności jest istotna, biorąc pod uwagę ile czasu noworodek (szczególnie w pierwszych tygodniach życia) spędza ssąc  mleko matki. A dobrze przystawione do piersi dziecko je nawet wtedy, gdy mama podniesie ręce do góry lub lekko zmienia pozycję.
Więcej o produkcie. 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale