Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

cebuszka beige 1_900x300px.png

Karmienie to czas wyjątkowej bliskości z dzieckiem. Wtedy poznajemy się nawzajem i tworzymy więź, która dla obu stron jest bezcenna. Dlatego też tak istotne jest, aby odbywało się ono w komfortowych warunkach i kojarzyło się z najmilszymi chwilami spędzonymi z niemowlakiem.

Wygodny fotel lub kanapa
Szukając komfortowego miejsca do karmienia w pozycji siedzącej, warto zadbać o wygodny fotel lub kanapę, które mają  możliwości podparcia głowy i zapewnienia relaksu kobiecie karmiącej. Często wykorzystywane są modele mebli giętkich z ergonomicznym ukształtowaniem oparcia. Tu podstawą jest zadbanie o pionową pozycję ciała, pozwalającą na utrzymanie kątów prostych na linii: podudzie – udo– kręgosłup. Bardzo ważne jest zapewnienie podpory kręgosłupa w odcinku krzyżowym, lędźwiowym, szyjnym oraz podparcia głowy. Pamiętajmy też, że głębokość siedziska powinna być dostosowana do wzrostu mamy. Zbyt głęboki i niski fotel powoduje, że matka zapada się i nie jest w stanie właściwie ułożyć dziecka, a co dopiero przystawić go do piersi. Z kolei jeżeli fotel jest zbyt wysoki, często dochodzi do podpierania się jedynie stopą o podłogę. Wtedy napinające się mięśnie nóg utrudniają odpływ krwi żylnej. Z tego samego powodu całkowicie niewskazane jest zakładanie nogi na nogę.
Ciche i spokojne miejsce
Nie bez znaczenia jest też pomieszczenie, w którym karmimy. Powinno być ono ciche, spokojne i oczywiście komfortowe. W miejscu tym nie powinno być rzeczy, które nas lub dziecko rozpraszają i drażnią. Dla wygody jednak dobrze mieć pod ręką kilka drobiazgów: szklankę z wodą, małą przekąskę, telefon, pilota do telefonu, gazetę lub dobrą książkę. Przydaje się to szczególnie w przypadku, gdy karmienie się przeciąga, a w pobliżu nie ma domowników.
Komfort karmienia z Cebuszką
Jeszcze przed rozpoczęciem karmienia warto przejrzeć bogatą ofertę produktów, które ułatwiają karmienie piersią i są absolutnymi „must have” w domu przyszłej mamy. Wśród nich jest Cebuszka – poduszka od Ceba Baby, która niezależnie od wybranej pozycji, ułatwia i pomaga w wygodnym i spokojnym karmieniu. Dostępna jest w trzech wielkościach – Multi, Mini oraz Duo. Wszystkie z nich wypełnione są mikroperłami, czyli drobnymi kuleczkami, które „współpracują” z ruchami mamy i maluszka. Delikatnie masują, dbając o kręgosłup i samopoczucie karmiącej oraz noworodka. W zależności od pozycji Cebuszka służy jako podpórka, wałek, czy po prostu jako elastyczna poduszka, którą można dowolnie uformować.
Warto też podkreślić, że wygoda i możliwość wykonywania dodatkowych czynności jest istotna, biorąc pod uwagę ile czasu noworodek (szczególnie w pierwszych tygodniach życia) spędza ssąc  mleko matki. A dobrze przystawione do piersi dziecko je nawet wtedy, gdy mama podniesie ręce do góry lub lekko zmienia pozycję.
Więcej o produkcie. 

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale