Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_18433697_900x300.png

Wracając po porodzie do domu, świeżo upieczona mama może czuć się trochę zagubiona. Nowe obowiązki mogą przytłaczać, a obawy czy prawidłowo zaopiekuje się dzieckiem przerażają, dlatego po porodzie bardzo przydatna jest wizyta patronażowa położnej, która odpowie na wszystkie, a przynajmniej większość pytań. Jakiś czas temu położna przychodziła z wizytą z tzw. „urzędu”. To szpital, w którym rodziłaś wysyłał informację do przychodni położonej najbliżej Twojego miejsca zamieszkania o tym, że na świecie pojawił się nowy obywatel. Od kilku lat, gdy rejonizacja już nie obowiązuje, sama musisz się upomnieć o wizytę patronażową. Gdy już będziesz w domu, zadzwoń do swojej przychodni i umów się na takie spotkanie. W ciągu 6 tygodni od porodu możesz liczyć aż na sześć takich wizyt, ale zazwyczaj odbywają się 1 -2 – to w głównej mierze zależy od mamy. Jednak w przypadku trudności położna może Cię odwiedzać dłużej. Warto poprosić położną o kontakt telefoniczny lub mailowy. Dzięki temu w okresie połogu, będziesz mogła liczyć w każdej chwili na jej pomoc. W niektórych miastach położną możesz wybrać będąc jeszcze w ciąży, i co jest coraz bardziej popularne, pierwsze spotkania odbywają się jeszcze przed porodem.

Dobra wizyta patronażowa powinna trwać co najmniej godzinę, ale bywa i to nierzadko, że jest dwa razy dłuższa. Położna w tym czasie ma za zadanie udzielenie wsparcia i pomocy świeżo upieczonej mamie. Na początku spotkania sprawdza stan dziecka, jak również Twój. Pyta jak się czujesz i czy odczuwasz jakieś dolegliwości. Jeśli miałaś cesarskie cięcie obejrzy Twoją ranę. W przypadku porodu naturalnego sprawdzi jak goi się krocze - jest to ważne szczególnie, gdy miałaś nacięcie. Położna powinna również zobaczyć czy krwawienie połogowe jest w normie i jak przebiega obkurczanie się macicy. U maluszka sprawdzi ciemiączka, określi stopień gojenia się pępuszka i przemyje ranę. Oceni kolor skóry, a także rozwój psychomotoryczny maluszka, poprzez sprawdzenie jego odruchów neurologicznych.
Jeśli karmisz naturalnie, poprosi Cię byś dostawiła dziecko do piersi. Sprawdzi czy odpowiednio go trzymasz i czy maluch prawidłowo ssie. Przy okazji oceni stan Twoich piersi i sprawdzi czy np. nie masz zastojów pokarmu. Dodatkowo położna oceni relacje panujące w domu i umiejętności rodziców. Wszystko oczywiście zanotuje w specjalnej karcie środowiskowo-rodzinnej.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale