Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

kotki_trojkaty_900x300px.png

Pierwszy spacer dziecka, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego rodzica. W co ubrać malucha? Co ze sobą zabrać? To pytania, które nurtują wielu z nas, szczególnie jeżeli pierwszy spacer wypada jesienią.
Spacer z dzieckiem powinien sprawiać przyjemność zarówno maluszkowi, jak i rodzicom. Dlatego warto wcześniej się do niego przygotować. Dobrze też zaplanować takie wyjście tuż po karmieniu i jeszcze przed południem, kiedy na dworze jest najcieplej.
Po pierwsze ubranie
Dobrze ubrane dziecko to podstawa. Pamiętajmy, że maluszkowi nie może być ani za gorąco, ani za zimno. Z reguły na jesienny spacer wystarczy podwójna warstwa ubranek (np. body, śpioszki, sweterek, skarpetki), lekki kombinezon oraz czapka koniecznie zakrywająca uszka. Pamiętajmy również, że podczas spaceru dziecko praktycznie wcale się nie porusza, dlatego jego dłonie i nóżki muszą być dobrze przykryte kocykiem. Nie zapomnijmy też kilkanaście minut przed wyjściem posmarować buzi maluszka tłustym kremem.
Co ze sobą zabrać?
Przygotowując torbę na spacer obowiązkowo powinniśmy zapakować do niej: pieluchy zwykłe i tetrowe, mokre chusteczki, ubranko na zmianę, krem do pupy, mokre chusteczki do mycia rąk, smoczek, zabawkę dla dziecka, dodatkowy kocyk, no i oczywiście mleko i picie w butelce. Dobrze, gdy będą one przechowywana w termoopakowaniach, dzięki temu dłużej będą ciepłe. Co prawda pierwszy spacer jesienią nie powinien trwać dłużej niż 30-40 minut, jednak to może wystarczyć, by napoje wystygły. Obecnie w sklepach dostępne są termoopakowania nie tylko na jedną butelkę, ale i na dwie, co dla rodziców jest dużym udogodnieniem. Termoopakowanie przyda się także mamie, która nie karmi piersią lub odciąga pokarm. Dodatkowym atutem jest także to, że posiada praktyczny uchwyt do trzymania, który można zawiesić na wózku.
Dobrym wyjściem jest też to, aby posiadać w domu osobną „torbę spacerową”, a w niej wszystkie niezbędne rzeczy. Wtedy mniej czasu stracimy, by szukać każdego przedmiotu i pakować go ponownie przed każdym wyjściem.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale