powrót z noworodkiem do domu

Odbiór dziecka ze szpitala to pierwszy ojcowski egzamin. Przed wypisem ze szpitala, warto dobrze przygotować się do powrotu z noworodkiem do domu. Najlepiej żeby rodzice uzgodnili jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala i w jakie ubranie zaopatrzyć mamę. Istotna jest również kwestia bezpiecznej podróży noworodka, dlatego należy pamiętać o foteliku samochodowym. Dowiedz się co potrzebne dla noworodka na wyjście ze szpitala. Niektóre szpitale pozwalają ciężarnej mieć swoje ubrania (na sali albo w szpitalnej przechowalni), w wielu jednak osoba towarzysząca przyszłej mamie musi je zabrać – a potem przywieźć w dniu wypisu ze szpitala. Najprościej byłoby, gdyby twoja żona zawczasu spakowała torbę z ubraniami na powrót. Ale w ferworze przedporodowych emocji łatwo o tym zapomnieć. Jeśli więc to zadanie spadnie na ciebie, nie pakuj do torby odzieży, w jakiej twoja żona chodziła przed ciążą. Choć brzuch po porodzie jest mniejszy, to jednak nadal będzie na tyle duży, że na pewno nie zmieści się ona w swoje dawne ubrania. Poza tym musi być jej wygodnie. Przed pakowaniem sprawdź prognozę pogody i dopasuj ubrania do temperatury, jaka będzie na dworze. Spakuj ciążowe spodnie lub spódnicę, bluzkę, komplet bielizny, skarpetki, w chłodniejszy dzień sweter albo kurtkę, no i pamiętaj o butach! Najwygodniejsze będą takie bez obcasa. Szczegóły najlepiej ustal z żoną, bo ona wie, w czym czuje się najbardziej swobodnie. Nasza rada: po porodzie sprawdzają się ubrania luźne, nie pakuj więc takich, które mają gumkę ściskającą w pasie (dotyczy to zwłaszcza bielizny). Ze względu na krwawienie poporodowe lepiej sprawdzą się spódnica albo spodnie w ciemnym kolorze.