Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

powrót z noworodkiem do domu

Odbiór dziecka ze szpitala to pierwszy ojcowski egzamin. Przed wypisem ze szpitala, warto dobrze przygotować się do powrotu z noworodkiem do domu. Najlepiej żeby rodzice uzgodnili jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala i w jakie ubranie zaopatrzyć mamę. Istotna jest również kwestia bezpiecznej podróży noworodka, dlatego należy pamiętać o foteliku samochodowym. Dowiedz się co potrzebne dla noworodka na wyjście ze szpitala. Niektóre szpitale pozwalają ciężarnej mieć swoje ubrania (na sali albo w szpitalnej przechowalni), w wielu jednak osoba towarzysząca przyszłej mamie musi je zabrać – a potem przywieźć w dniu wypisu ze szpitala. Najprościej byłoby, gdyby twoja żona zawczasu spakowała torbę z ubraniami na powrót. Ale w ferworze przedporodowych emocji łatwo o tym zapomnieć. Jeśli więc to zadanie spadnie na ciebie, nie pakuj do torby odzieży, w jakiej twoja żona chodziła przed ciążą. Choć brzuch po porodzie jest mniejszy, to jednak nadal będzie na tyle duży, że na pewno nie zmieści się ona w swoje dawne ubrania. Poza tym musi być jej wygodnie. Przed pakowaniem sprawdź prognozę pogody i dopasuj ubrania do temperatury, jaka będzie na dworze. Spakuj ciążowe spodnie lub spódnicę, bluzkę, komplet bielizny, skarpetki, w chłodniejszy dzień sweter albo kurtkę, no i pamiętaj o butach! Najwygodniejsze będą takie bez obcasa. Szczegóły najlepiej ustal z żoną, bo ona wie, w czym czuje się najbardziej swobodnie. Nasza rada: po porodzie sprawdzają się ubrania luźne, nie pakuj więc takich, które mają gumkę ściskającą w pasie (dotyczy to zwłaszcza bielizny). Ze względu na krwawienie poporodowe lepiej sprawdzą się spódnica albo spodnie w ciemnym kolorze.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale