Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

jak się ubierać odpowiednio do typów sylwetki

Ciąża wielu z nas kojarzy się z rozkwitem i pełnią kobiecości, większą energią i pewnością siebie. Mamy ochotę ubierać się kolorowo, podkreślać zmieniające się kształty. Wiele z nas tak bardzo spieszy się do obwieszczenia światu radosnej nowiny, że zaczyna rozglądać się za nowymi ciuszkami wkrótce po ujrzeniu 2 kresek na teście ciążowym. Niektórym kobietom trudno jest jednak zaakceptować powiększające się stopniowo rozmiary. Zazwyczaj w ciąży powiększają się piersi, zaokrąglają się biodra i uda.

Jestem za tym, by eksponować i podkreślać swoje atuty a tym samym odwracać uwagę od wad sylwetki. Warto pamiętać, że ciemniejsze kolory optycznie zmniejszają ostre kolory i wzory, przykuwają uwagę. Doskonałym "przykuwaczem" uwagi są oryginalne akcesoria, paski, torby, biżuteria, buty, które potrafią odmienić strój i nadać mu charakter.

W ciąży możemy ubierać się tak, aby zatuszować miejsca, gdzie jest nas ciut za dużo a wyeksponować to, z czego jesteśmy dumne.

Jeżeli poszukujesz dżinsów, wybieraj raczej granatowe, bez aplikacji i przetarć, które niepotrzebnie przyciągają uwagę do newralgicznych miejsc. Zwróć uwagę na rozstaw tylnych kieszeni-zbyt szeroko naszyte kieszenie poszerzają pupę. Unikaj spodni zwężanych ku dołowi, rurek, wielkich deseni, poziomych pasów.

Jeżeli Twoim problemem jest duża pupa i szerokie biodra wybieraj spodnie z szerokimi nogawkami nieopinającymi ud. Najlepszym wyborem będą szerokie z dobrze układającej się tkaniny. Polecamy szczególnie modele: Carrita Smashy, Messy i Tricky, a z dżinsów: Carrita, New York, Choco. Zaprasowane kanty i pionowy prążek wyszczuplają optycznie dolne partie ciała.

Jeżeli Twoim problemem są masywne uda i łydki, odpowiednie dla Ciebie będą spódnice i sukienki o linii A, lekko opływające biodra i kończące się w najwęższym miejscu łydki, czyli zazwyczaj tuż pod kolanem. Im szersza u dołu spódnica, tym szczuplejsze optycznie będą wydawały się łydki. Polecam również legginsy, ale kończące się tuż poniżej kolana, nie na wysokości kostek.

Choć wysokie obcasy są najlepszym sposobem na błyskawiczne wyszczuplenie sylwetki, optyczne zdjęcie kilku kilogramów z bioder i dodanie sobie kilku centymetrów wzrostu, nie najlepiej sprawdzają się w ciąży. Nie służą kręgosłupowi i nogom noszącym dodatkowy ciężar. Najwygodniejsze w tym szczególnym okresie są stabilne koturny i pantofle na kilkucentymetrowym obcasie. Oczywiście nie musisz rezygnować z obcasów w pierwszych miesiącach ciąży i na specjalne okazje. Na co dzień powinnaś jednak wybierać niższe buty, baleriny, tenisówki.

Jeżeli w ciąży powiększył się nieco Twój biust, wybieraj bluzki i sukienki z głębokim dekoltem, np. w kształcie litery V, który przy okazji wysmukli szyję i twarz.

Idealne będą dla Ciebie topy i sukienki portfelowe, wiązane z boku. Z naszej oferty możesz wybrać np. Sienna dress, Serpente dress, Twisty dress oraz Naomi top. Unikaj zabudowanych bluzek bez rękawów, półgolfów, swetrów robionych grubym ściegiem, bluzek na bardzo cienkich ramiączkach, które uwypuklają kontrasty.

Zainwestuj w dobry biustonosz, który będzie wygodny, a dodatkowo ukształtują Twój biust. Dobry stanik powinien mieć dobrze dobrany obwód i szerokie ramiączka, które podtrzymają piersi. W sklepach można kupić specjalistyczne staniki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Te pierwsze wykonane są często z tkanin zwiększających objętość i dostosowujących objętość i dostosowujących się do powiększających się piersi. Odpinane miseczki lub klapki w miseczkach staników do karmienia ułatwiają dyskretne karmienie piersią.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale