Warszawa – 26 maja 2017 r. – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25) zaprasza do swojego Centrum Edukacyjnego na bezpłatne warsztaty dla mam w ciąży i po porodzie MLEKOTEKA, organizowane z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, już po raz czwarty w dn. 30 maja br., w godz. 10:00-:18:00. MLEKOTEKA, to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym. Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Nie zawsze jednak kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie, by mogło się to udać. Patronat nad Akcją objęła po raz drugi Krystyna Barbara Kozłowska - Rzecznik Praw Pacjenta.
Do prowadzenia warsztatów zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin min: laktacji, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii, seksuologii, ginekologii i położnictwa. Rozmowy toczyć się będą wokół mleka mamy, przygotowania do karmienia i pokonywania początkowych trudności,  korzyści z karmienia piersią dla mamy i noworodka, pielęgnacji jamy ustnej od urodzenia do okresu przedszkolnego,  zaangażowania ojców w proces karmienia,  a także diety mamy karmiącej, ginekologii estetycznej i uroginekologicznej, najczęstszych problemów pediatrycznych wieku dziecięcego.
Szczegółowy program MLEKOTEKI jest dostępny po adresem https://www.facebook.com/events/824454734390912/

Organizatorem MLEKOTEKI jest Fundacja Rodzić po Ludzku, Maminiec, oraz Doula dla Ciebie.
Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada na  okres 26 maja - 1 czerwca.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.
Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl