Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!


Od pewnego czasu w zajęciach organizowanych przez szkoły rodzenia obserwuje się w większości pary chociaż zdarzają się i kobiety, które z wielu względów, uczestniczą w ćwiczeniach same. Warto zaznaczyć, że w takich sytuacjach można zabrać ze sobą inną osobę bliską – chociażby przyjaciółkę czy siostrę dzięki czemu będzie możliwość pełnego uczestnictwa w zajęciach zwłaszcza praktycznych.

Powstaje pytanie czy mimo częstej, początkowej niechęci ojca dziecka do tego typu zajęć przekonywać i próbować „zaciągnąć na siłę”?  W większości przypadków okazuje się, że tak. Przyszli ojcowie także w głębi zadają sobie pytanie – jak to będzie gdy dziecko przyjdzie na świat? Czy podołamy? Szkoły rodzenia powstały między innymi po to, aby rozwiać wątpliwości obojga rodziców. W trakcie zajęć okazuje się, że mężczyźni, którzy mają zamiar uczestniczyć w porodzie uzyskują wiele cennych wskazówek. Uczą się jak wspierać partnerkę w regulowaniu -  tak ważnego – oddechu, jak pomóc przyjąć jej odpowiednią pozycję, kiedy otrzeć pot z czoła czy podać wodę. Prowadzący ćwiczą z panami techniki rozluźniającego masażu, który na pewno pomoże kobiecie w walce z bólem towarzyszącym porodowi. Dzięki dokładnym informacjom na temat przebiegu porodu i ćwiczeniom mężczyzna ma szansę nauczyć się jak najlepiej pomóc swojej partnerce i personelowi medycznemu.
Dodatkowo wspólne uczestniczenie w szkole rodzenia już od tego momentu daje kobiecie poczucie wsparcia i zaangażowania ze strony partnera. Często jest to możliwość do przedyskutowania wspólnych wątpliwości oraz ustalenia czego od siebie oczekujemy. Dzięki temu przyszła mama powinna czuć się spokojniejsza i bezpieczniejsza na sali porodowej a w pierwszych godzinach życia dziecka otrzyma ogromne wsparcie w kwestiach dotyczących pielęgnacji dziecka.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale