Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w okresie ponad dwóch lat prowadzenia Regionalnego Banku Mleka Kobiecego we współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego, stał się wzorcową placówką dla powstających Banków Mleka na terenie Polski oraz w regionie Europy Wschodniej. W dniach 11-12 maja 2017 r., w Szpitalu odbywała się wizyta studyjna przedstawicieli nowopowstających Banków Mleka z Łodzi i Rzeszowa a także przedstawicieli Stowarzyszenia Neonatologów Ukrainy, wdrażających projekt na terenie Ukrainy. Szpital podzieli się swym doświadczeniem z zakresu organizacji i funkcjonowania Banku w środowisku lokalnym, procesów obiegu mleka od dawcy do biorcy, terapeutycznych właściwości mleka kobiecego. Na mocy umowy podpisanej pomiędzy Fundacją Bank Mleka Kobiecego a Stowarzyszeniem Neonatologów Ukrainy polska strona udostępni neonatologom z Ukrainy wiedzę typu know-how oraz zapisy Programu Mamy Mleko dla Wcześniaka, na bazie którego funkcjonują Banki Mleka w Polsce pod Patronatem Fundacji Bank Mleka Kobiecego.

Dzięki realizacji w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny we współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego, Fundacją Bank Żywności SOS oraz Wyższą Szkołą Gospodarstwa Wiejskiego grantu Laktotech, dotowanego przez NCBIR, Regionalny Bank Mleka w Warszawie jest jedyną placówką w Polsce, w której do kontroli obiegu mleka od dawcy do biorcy wprowadzono dobre praktyki higieniczne i  produkcyjne oraz  system bezpieczeństwa HACCP. Bank Mleka w Warszawie posiada także największe doświadczenie w dystrybucji pokarmu w regionie.  Na podstawie stosownej umowy  o współpracy między placówkami, mleko z Banku Mleka trafia do najbardziej potrzebujących, chorych wcześniaków i niemowląt leczonych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodków w szpitalach na terenie Mazowsza, wśród nich są m.in. Instytut Matki i Dziecka, Szpital Specjalistyczny Św. Zofii CM Żelazna Sp. z o.o., Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej, Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki SPZOZ., Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku  oraz  Kliniczny Szpital Wojewódzki w Rzeszowie.

„Mleko kobiece pochodzące z Banku Mleka jest drugim, po mleku własnej matki, pokarmem z wyboru do stosowania u noworodków i niemowląt. Zależy nam bardzo, aby na terenie Polski powstała profesjonalna sieć Banków Mleka, by wszystkie potrzebujące noworodki przedwcześnie urodzone i chore miały szansę na odżywianie mlekiem kobiecym. Staramy się więc dzielić wypracowaną wiedzą i doświadczeniem, by zaszczepić światowe standardy w nowo otwieranych placówkach w Polsce, a także na rynku wschodnim, gdzie Banki Mleka dopiero powstają. Zapraszamy także do współpracy  wszystkie Szpitale z regionu Mazowsza, które posiadają oddziały położniczo – ginekologiczne oraz noworodkowe II i III stopnia referencyjności do zapewnienia właściwego mleka dla swoich najmłodszych Pacjentów.” – powiedział Dariusz Malczyk, Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny.

„Jako Prezes Fundacji patronującej Bankom Mleka w Polsce a także członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka w Europie, ogromnie się cieszę, że możemy razem ze  Szpitalem Specjalistycznym im. Św. Rodziny, wesprzeć powstanie Banków Mleka na Ukrainie. My jako Polacy, uczyliśmy się od kolegów z Włoch, Irlandii, uważam, że jesteśmy więc  zobowiązani, aby pomóc w reaktywacji Banków Mleka kolegom ze Wschodu. Bank Mleka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św Rodziny dzięki współpracy, nie tylko z Fundacją Bank Mleka Kobiecego ale Uczelnią poprzez działalność Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, jest placówką działającą na najwyższym, europejskim poziomie i dzięki temu, może być miejscem szkolenia osób, które będą organizować podobne laboratoria na Ukrainie.” - powiedziała dr n biol. Aleksandra Wesołowska, pracownik Kliniki Neonatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego.

W okresie ponad dwóch lat funkcjonowania Regionalnego Banku Mleka Kobiecego w Szpitalu Specjalistyczny im. Św. Rodziny, koordynatorzy Banku przeszkolili 5 placówek z Polski oraz zorganizowali wizyty przedstawicieli 2 wschodnich placówek medycznych.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale