Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia - centrum medyczne cmp

Karmienie piersią powinno być komfortowe dla mamy i dziecka. Jednak, by tak się stało należy umiejętnie przykładać dziecko do piersi. Jak to zrobić?

Mleko matki chroni przed infekcjami i wspiera procesy trawienne. Dlatego jest najlepszym wyborem dla malucha.  Nie wszystkie jednak dzieci od razu potrafią poprawnie chwytać pierś. Jak im pomóc, by karmienie było efektywne i komfortowe?

Ułożenie dziecka

By  zminimalizować  napięcie  mięśniowe  i  ułatwić  komfort  ssania,  należy  zadbać  o  utrzymanie  osi  symetrii  poszczególnych  części  ciała naszego maluszka. Usta, pępek i szczelina pomiędzy nogami powinny pozostawać w linii prostej. Ramionka i bioderka także powinny być ułożone symetrycznie, a rączki i nóżki mieć możliwość przygięcia. Jest to pozycja porównywalna do tej, w której także dorośli zasiadają do stołu. Jeżeli chodzi o usta dziecka, to powinny znajdować się bezpośrednio na wysokości brodawki, by ułatwić mu prawidłowe uchwycenie, ssanie i przełykanie pokarmu.

Pomoc mamy

Podczas karmienia powinniśmy podtrzymywać główkę dziecka otwartą dłonią i zbliżać ją w  kierunku  brodawki. Kolejny etap to odczekanie, aż dziecko zassie prawidło pierś. Bardzo często pierwsze takie próby mogą powodować dyskomfort i ból piersi. Jednak w żadnym przypadku nie można się zrażać. Po kilku ruchach ssących ból powinien minąć. Jeżeli jest nadal odczuwalny, ponawiamy próby. Gdy to nic nie zmieni, to może to świadczyć np. o zbyt płytkim uchwyceniu brodawki lub zbyt nasilonym napięciu buzi dziecka. Dlatego spokój i cierpliwość są tu wielkimi sprzymierzeńcami - nie można się poddawać i rezygnować. Jeżeli jednak nadal będziemy odczuwać dyskomfort warto poprosić o wsparcie specjalistów od laktacji. Ból blokuje bowiem proces laktacji, dlatego takie karmienie nie będzie efektywne. A o to przede wszystkim chodzi.

Cebuszka - komfort i wygoda w jednym

Komfort karmienia piersią podnosi użycie poduszki do karmienia w kształcie litery C, tzw. Cebuszki Ceba Baby. Sprzyjają one relaksowi i wspierają kręgosłup mamy podczas karmienia. Jednak to nie jedyna ich zaleta. Cebuszki także idealnie dopasowują się do zmieniających się kształtów przyszłej mamy, poprawiają jej codzienną jakość życia. Natomiast kiedy na świecie pojawi się dziecko, Cebuszka jest też pomocna podczas nauki siadania maluszka. Cebuszka dostępna jest w wersji: Mini, Multi, Duo.

Pamiętajmy przy tym, że karmienie piersią to czynność, którą wykonujemy kilka razy dziennie. Dlatego tym bardziej powinna ona sprawiać nam przyjemność i przywoływać wyłącznie miłe chwile spędzone z dzieckiem.

http://sklep.cebababy.eu/B2B/productRange?pindex=0

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale