Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia - centrum medyczne cmp

Karmienie piersią powinno być komfortowe dla mamy i dziecka. Jednak, by tak się stało należy umiejętnie przykładać dziecko do piersi. Jak to zrobić?

Mleko matki chroni przed infekcjami i wspiera procesy trawienne. Dlatego jest najlepszym wyborem dla malucha.  Nie wszystkie jednak dzieci od razu potrafią poprawnie chwytać pierś. Jak im pomóc, by karmienie było efektywne i komfortowe?

Ułożenie dziecka

By  zminimalizować  napięcie  mięśniowe  i  ułatwić  komfort  ssania,  należy  zadbać  o  utrzymanie  osi  symetrii  poszczególnych  części  ciała naszego maluszka. Usta, pępek i szczelina pomiędzy nogami powinny pozostawać w linii prostej. Ramionka i bioderka także powinny być ułożone symetrycznie, a rączki i nóżki mieć możliwość przygięcia. Jest to pozycja porównywalna do tej, w której także dorośli zasiadają do stołu. Jeżeli chodzi o usta dziecka, to powinny znajdować się bezpośrednio na wysokości brodawki, by ułatwić mu prawidłowe uchwycenie, ssanie i przełykanie pokarmu.

Pomoc mamy

Podczas karmienia powinniśmy podtrzymywać główkę dziecka otwartą dłonią i zbliżać ją w  kierunku  brodawki. Kolejny etap to odczekanie, aż dziecko zassie prawidło pierś. Bardzo często pierwsze takie próby mogą powodować dyskomfort i ból piersi. Jednak w żadnym przypadku nie można się zrażać. Po kilku ruchach ssących ból powinien minąć. Jeżeli jest nadal odczuwalny, ponawiamy próby. Gdy to nic nie zmieni, to może to świadczyć np. o zbyt płytkim uchwyceniu brodawki lub zbyt nasilonym napięciu buzi dziecka. Dlatego spokój i cierpliwość są tu wielkimi sprzymierzeńcami - nie można się poddawać i rezygnować. Jeżeli jednak nadal będziemy odczuwać dyskomfort warto poprosić o wsparcie specjalistów od laktacji. Ból blokuje bowiem proces laktacji, dlatego takie karmienie nie będzie efektywne. A o to przede wszystkim chodzi.

Cebuszka - komfort i wygoda w jednym

Komfort karmienia piersią podnosi użycie poduszki do karmienia w kształcie litery C, tzw. Cebuszki Ceba Baby. Sprzyjają one relaksowi i wspierają kręgosłup mamy podczas karmienia. Jednak to nie jedyna ich zaleta. Cebuszki także idealnie dopasowują się do zmieniających się kształtów przyszłej mamy, poprawiają jej codzienną jakość życia. Natomiast kiedy na świecie pojawi się dziecko, Cebuszka jest też pomocna podczas nauki siadania maluszka. Cebuszka dostępna jest w wersji: Mini, Multi, Duo.

Pamiętajmy przy tym, że karmienie piersią to czynność, którą wykonujemy kilka razy dziennie. Dlatego tym bardziej powinna ona sprawiać nam przyjemność i przywoływać wyłącznie miłe chwile spędzone z dzieckiem.

http://sklep.cebababy.eu/B2B/productRange?pindex=0

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale