Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie kiedy odpada kikut pępowiny. W fachowej literaturze możemy przeczytać, że proces gojenia, a następnie odpadania kikuta nie trwa dłużej niż 14 dni. W praktyce zdarza się jednak, że mimo idealnego przyschnięcia, kikut pozostaje przytwierdzony do skóry nawet około miesiąca. Na szybkość procesu gojenia wpływa bowiem zarówno grubość pępowiny, grubość pierścienia skórnego wokół niej jak i wykonywane przez rodziców, czynności pielęgnacyjne.

Tymczasem każda pępowina ma inną grubość, a więc i inną prędkość gojenia. Poza tym, jedne pępowiny są pofałdowane, inne gładkie, jedne zawierają duże ilości substancji ochronnej zwanej galaretą Whartona, inne mniej.

Przykładowo, wiotki kikut w szybkim tempie traci płynne składniki, przez co szybko staje się twardy. Najwolniej kikut schnie w miejscu przyczepu pępowiny do skóry, ponieważ w tej części znajduje się największa ilość substancji odżywczych, a powietrze i płyn dezynfekujący nie mają do niego dostępu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale