Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie kiedy odpada kikut pępowiny. W fachowej literaturze możemy przeczytać, że proces gojenia, a następnie odpadania kikuta nie trwa dłużej niż 14 dni. W praktyce zdarza się jednak, że mimo idealnego przyschnięcia, kikut pozostaje przytwierdzony do skóry nawet około miesiąca. Na szybkość procesu gojenia wpływa bowiem zarówno grubość pępowiny, grubość pierścienia skórnego wokół niej jak i wykonywane przez rodziców, czynności pielęgnacyjne.

Tymczasem każda pępowina ma inną grubość, a więc i inną prędkość gojenia. Poza tym, jedne pępowiny są pofałdowane, inne gładkie, jedne zawierają duże ilości substancji ochronnej zwanej galaretą Whartona, inne mniej.

Przykładowo, wiotki kikut w szybkim tempie traci płynne składniki, przez co szybko staje się twardy. Najwolniej kikut schnie w miejscu przyczepu pępowiny do skóry, ponieważ w tej części znajduje się największa ilość substancji odżywczych, a powietrze i płyn dezynfekujący nie mają do niego dostępu.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale