Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11088947_900x300.png

Kikut pępowiny to naturalna pozostałość po porodzie. Powinien on odpaść do 14 dni po porodzie, jednak w praktyce często wychodzi inaczej. Niektóre kikuty potrafią utrzymywać się nawet miesiąc. Jeśli mimo licznych zabiegów pielęgnacyjnych i starannego dbania o higienę kikuta, jego wygląd w jakikolwiek sposób nas niepokoi, niezwłocznie skonsultujmy się z położną lub pediatrą.

Niepokojącym objawem dotyczącym kikuta może być np. ciągłe sączenie się płynu z głębi kikuta lub obecność mazistej substancji w miejscu odklejania. Niedobrym objawem jest też nieprzyjemny zapach z pępka czy zaczerwienienie i łuszczenie skóry wokół kikuta. Jeśli pojawi się któryś z symptomów należy koniecznie skontaktować się z lekarzem lub położną, gdyż taka sytuacja może być zagrożeniem dla zdrowia maluszka.

Pamiętajmy, że pojawienie się śladowych ilości krwi przy kikucie nie musi świadczyć o powikłaniu. Gdy świeża krew pojawia się przy pielęgnacji, rankę należy przemyć, a następnie na kilka sekund przyłożyć do niej patyczek do uszu nasączony Oceniseptem.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale