Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_11088947_900x300.png

Kikut pępowiny to naturalna pozostałość po porodzie. Powinien on odpaść do 14 dni po porodzie, jednak w praktyce często wychodzi inaczej. Niektóre kikuty potrafią utrzymywać się nawet miesiąc. Jeśli mimo licznych zabiegów pielęgnacyjnych i starannego dbania o higienę kikuta, jego wygląd w jakikolwiek sposób nas niepokoi, niezwłocznie skonsultujmy się z położną lub pediatrą.

Niepokojącym objawem dotyczącym kikuta może być np. ciągłe sączenie się płynu z głębi kikuta lub obecność mazistej substancji w miejscu odklejania. Niedobrym objawem jest też nieprzyjemny zapach z pępka czy zaczerwienienie i łuszczenie skóry wokół kikuta. Jeśli pojawi się któryś z symptomów należy koniecznie skontaktować się z lekarzem lub położną, gdyż taka sytuacja może być zagrożeniem dla zdrowia maluszka.

Pamiętajmy, że pojawienie się śladowych ilości krwi przy kikucie nie musi świadczyć o powikłaniu. Gdy świeża krew pojawia się przy pielęgnacji, rankę należy przemyć, a następnie na kilka sekund przyłożyć do niej patyczek do uszu nasączony Oceniseptem.

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale