Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia

W pierwszych dniach życia dziecka, bezpośrednio po porodzie u noworodka może pojawić się tzw. żółtaczka poporodowa, która może wydłużyć pobyt malucha w szpitalu. U ok. 50 proc. noworodków, które urodziły się w terminie, może wystąpić przejściowa dysfunkcja wątroby zwana żółtaczką fizjologiczną. Skóra zaczyna nabierać żółtego koloru w drugiej dobie życia. Najpierw nietypowy kolor pojawia się na twarzy, potem na tułowiu i kończynach. W końcowej fazie zażółceniu mogą ulec również białka oczu i śluzówki.

W przypadku wystąpienia żółtego kolory skóry u dziecka lekarz ma obowiązek zbadać czy żółtaczka faktycznie ma charakter fizjologiczny, a nie chorobowy. Gdyby bowiem wiązała się z zaburzeniem chorobowym, wymagałaby natychmiastowego leczenia. Poziom bilirubiny mierzy się przezskórnie, za pomocą specjalnego urządzenia lub poprzez pobranie próbki krwi.

Pamiętajmy, że żółtaczka to objaw niedojrzałości wątroby, która nie może poradzić sobie z nadmiarem rozpadających się erytrocytów płodowych.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale