Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia

W pierwszych dniach życia dziecka, bezpośrednio po porodzie u noworodka może pojawić się tzw. żółtaczka poporodowa, która może wydłużyć pobyt malucha w szpitalu. U ok. 50 proc. noworodków, które urodziły się w terminie, może wystąpić przejściowa dysfunkcja wątroby zwana żółtaczką fizjologiczną. Skóra zaczyna nabierać żółtego koloru w drugiej dobie życia. Najpierw nietypowy kolor pojawia się na twarzy, potem na tułowiu i kończynach. W końcowej fazie zażółceniu mogą ulec również białka oczu i śluzówki.

W przypadku wystąpienia żółtego kolory skóry u dziecka lekarz ma obowiązek zbadać czy żółtaczka faktycznie ma charakter fizjologiczny, a nie chorobowy. Gdyby bowiem wiązała się z zaburzeniem chorobowym, wymagałaby natychmiastowego leczenia. Poziom bilirubiny mierzy się przezskórnie, za pomocą specjalnego urządzenia lub poprzez pobranie próbki krwi.

Pamiętajmy, że żółtaczka to objaw niedojrzałości wątroby, która nie może poradzić sobie z nadmiarem rozpadających się erytrocytów płodowych.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale