Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Pielęgnacja skóry noworodka uzależniona jest od aktualnych potrzeb i jej obecnego stanu. Podstawą codziennej pielęgnacji są kąpiele, toaleta pośladków oraz twarzy. Kąpać maleństwo należy w starannie ogrzanym pomieszczeniu, używając do tego celu wanienki dla noworodków. Pamiętajmy, że woda, w której kąpie się maluszek powinna mieć zbliżoną temperaturę do temperatury ciała człowieka.

Po zanurzeniu noworodka w wodzie należy cały czas podtrzymywać go na przedramieniu. Cała kąpiel nie powinna trwać zbyt długo. Mycie należy zacząć od miejsc najczystszych, a skończyć na najbrudniejszych. Głowę i włosy myjemy przeznaczonym do tego preparatem.

Pamiętajmy, że kąpiel powinna być dla dziecka przyjemnością, a najlepiej zabawą. Jeśli będzie mu się pozytywnie kojarzyła, chętniej będzie korzystał z jej dobrodziejstw. Po wyjęciu noworodka z wanienki, osuszamy jego ciało ręcznikiem. Oczka z kolei przemywamy przegotowaną wodą.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale