Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Pielęgnacja skóry noworodka uzależniona jest od aktualnych potrzeb i jej obecnego stanu. Podstawą codziennej pielęgnacji są kąpiele, toaleta pośladków oraz twarzy. Kąpać maleństwo należy w starannie ogrzanym pomieszczeniu, używając do tego celu wanienki dla noworodków. Pamiętajmy, że woda, w której kąpie się maluszek powinna mieć zbliżoną temperaturę do temperatury ciała człowieka.

Po zanurzeniu noworodka w wodzie należy cały czas podtrzymywać go na przedramieniu. Cała kąpiel nie powinna trwać zbyt długo. Mycie należy zacząć od miejsc najczystszych, a skończyć na najbrudniejszych. Głowę i włosy myjemy przeznaczonym do tego preparatem.

Pamiętajmy, że kąpiel powinna być dla dziecka przyjemnością, a najlepiej zabawą. Jeśli będzie mu się pozytywnie kojarzyła, chętniej będzie korzystał z jej dobrodziejstw. Po wyjęciu noworodka z wanienki, osuszamy jego ciało ręcznikiem. Oczka z kolei przemywamy przegotowaną wodą.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale