Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

18_ChromaStock_12419261_900x300.png

Skóra dziecka jest cieńsza i delikatniejsza od skóry dorosłego, a tym samym jest bardziej narażona na niskie temperatury, mroźny wiatr, przejmującą wilgoć czy suche powietrze w domu. Dowiedz się, jak dbać o skórę dziecka zimą. Zimowa aura nie sprzyja zdrowiu i wyglądowi skóry człowieka. Wiatr i mróz na dworze a z drugiej strony nierzadko przesuszone powietrze w pomieszczeniach stawiają jej ciągłe wyzwania. Dodatkowo mechanizmy ochronne skóry, a szczególnie osłona lipidowa naskórka, są zimą słabsze niż latem, przez co zwiększa się tendencja do utraty wilgoci, skóra szybciej staje się mało elastyczna, szorstka, jest bardziej podatna na podrażnienia. Nie zapominajmy przy tym, że skóra małego dziecka poprzez swą fizjologiczną niedojrzałość jest jeszcze bardziej, od skóry dorosłego, podatna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego wymaga troskliwej ochrony i specjalnego traktowania. Zimą przy wyjściu na zewnątrz najbardziej narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne jest twarz dziecka, jako odsłonięta część ciała, jednak nie tylko o nią należy dbać. Podobnie skóra dłoni i stóp wymaga specjalnej troski. Nie zapominajmy też o ustach.
Wieczorem po każdej kąpieli trzeba sprawdzić stan skóry dziecka. Oprócz oznak przesuszenia trzeba zwrócić uwagę na możliwość pojawienia się potówek i, szczególnie w okolicach intymnych, odparzeń.

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale