Szkoła Rodzenia Online

Wyjątkowa oferta! Jedyne 49 zł za 12 miesięczny dostęp! (cena regularna - 249 zł)

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Maria

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Anna

Pani Agnieszka jest mistrzynią w położnictwie, zna dużo tajemnic i trików które pozwolą…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ewelina

Najlepsze zajęcia na żywo, jakie kiedykolwiek miałem! Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów. Dużo…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Weronika

Rzetelna, mądra wiedza prowadzącej położnej, uświadamianie o istnieniu pewnych problemów o których…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_22181805_900x300.png

W prawidłowym rozwoju dziecka osiąganie kolejnych etapów rozwoju następuje płynnie i prawie niezauważalnie dla otoczenia, do momentu aż koło 12- 18 miesiąca życia dziecko zaczyna chodzić. W tym czasie dziecko uczy się kontroli postawy oraz rozwija prawidłowe krzywizny kręgosłupa. Każde zaburzenie rozwoju w 1. roku życia może zostawić ślad i mieć swoje negatywne konsekwencje w późniejszych etapach rozwoju a także w życiu dorosłym.

Niechęć do leżenia na brzuchu oraz brak podporów u małego dziecka będzie wpływać na przyszłą postawę dziecka.

Większość osób dorosłych narzeka na bóle kręgosłupa. Bardzo wielu ludzi ma skrzywienie kręgosłupa. Jeżeli we wczesnych latach życia naszego dziecka zauważymy zaburzenia rozwoju i odpowiednio wcześnie zaczniemy pracę nad tymi problemami, możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia ich w przyszłości u naszych dzieci.

Każdy etap rozwoju dziecka to przygotowanie do coraz to trudniejszych zadań - nie tylko dla mięśni i stawów. Jest to również intensywna praca dla mózgu naszego dziecka.

Dzięki zwykłemu raczkowaniu dziecko trenuje koordynację oko- ręka. Ta umiejętność przekłada się na możliwość śledzenia wzrokiem pisanego tekstu. Wytwarzają się również połączenia miedzy prawą i lewa półkulą mózgu, a to z kolei procentuje w przyszłości umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Człowiek odbiera świat różnymi zmysłami łączy informacje, dzięki nim adekwatnie porusza się w przestrzeni. Na skutek nieprawidłowego napięcia mięśniowego, asymetrii, czy opóźnionego rozwoju ruchowego mogą pojawić zakłócenia w odbiorze i interpretacji informacji płynących z naszego ciała są to Zaburzenia Integracji Sensorycznej. Słabsza koncentracja uwagi lęk przed huśtaniem, wspinaniem czy problemy przy myciu włosów, obcinaniu paznokci, konflikty z rówieśnikami to tylko przykłady trudnych sytuacji dla dzieci których możemy uniknąć.

Nie bagatelizujmy sygnałów lekarza o nieprawidłowościach w rozwoju dziecka.

Nie słuchajmy uwag, że nasze dziecko z tego wyrośnie, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości skonsultujmy się z lekarzem lub fizjoterapeutą.