Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia- piaseczno-warszawa- centrum medyczne cmp

Najpiękniejszą i najcenniejszą rzeczą, jaką rodzina może zaoferować małemu dziecku, jest czas mu poświęcony. W dobie pośpiechu, wytężonej pracy, nie jest to proste, szczególnie jeśli w domu pojawia się nowy członek rodziny.

Warto zatem wspomnieć o prostej, niosącej bliskość, szacunek i poczucie bezpieczeństwa dla dziecka teorii „rodzicielstwa bliskości”. Teoria ta robi furorę na całym świecie, a „Księga Rodzicielstwa Bliskości” Williama Searsa i Marthy Sears jest światowym bestsellerem i biblią wielu młodych rodziców. On jest lekarzem pediatrą, znanym amerykańskiej publiczności jako „doktor Bill” – pod tym imieniem występował w telewizyjnych programach, był ekspertem największego amerykańskiego portalu internetowego dla rodziców. Ona – dyplomowaną pielęgniarką i certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Razem napisali około 20 książek, z czego kilka weszło na stałe do kanonu światowej literatury opieki nad dzieckiem. Razem też wychowali ośmioro własnych dzieci!

Zasady „rodzicielstwa bliskości” są proste i ponadczasowe:

  1. Przygotuj się do ciąży, porodu i rodzicielstwa
  2. Karm z miłością i szacunkiem
  3. Reaguj z wrażliwością
  4. Zapewnij odżywczy dotyk
  5. Zapewnij bezpieczny sen, pod względem fizycznym i emocjonalnym
  6. Zapewnij stałą, pełną miłości opiekę
  7. Praktykuj pozytywną dyscyplinę
  8. Dąż do równowagi w życiu osobistym i rodzinnym

Czy zasady te są realizowane w praktyce? Kiedy rodzice pytają: – Kangurowanie wymaga dużo czasu, kiedy mamy to robić? Odpowiadamy: – Zawsze. Po prostu musicie to robić tak samo, jak musicie karmić dziecko czy przewijać. Dbałość o rozwój psychiczny dziecka jest tak samo ważny, jak dbałość o jego zdrowie i rozwój fizyczny. Dziecko izolowane od matki czy ojca, pozbawione ich bliskości, może wyglądać na zdrowe i zadbane. Zwłaszcza gdy nie domaga się uwagi rodzicielskiej krzykiem, ale brak bliskiego kontaktu będzie rzutował na jego późniejsze życie, relacje z innymi ludźmi, szansę na założenie w przyszłości szczęśliwej rodziny.

Z myślą o rodzinie i ułatwieniu codziennego życia, położne Medbest Care stworzyły linię produktów zaadresowaną dla najmłodszych oraz ich rodziców: uspokajający otulacz dla niemowląt „NIUNIU”, koszulki do kangurowania wcześniaka i noworodka „ENIA” oraz „ENIO”, koszulę do porodu i karmienia „REA”, wielofunkcyjne ponczo „VARIA”. Wszystko po to, aby włączyć dziecko jako pełnoprawnego członka rodziny, w nasz tryb życia, dodanie jego potrzeb i jego rytmu do codziennych zajęć matki i ojca. Kiedy macie kangurować? W każdej wolnej chwili: czytając książkę, oglądając telewizję, przeglądając gazetę, drzemiąc po obiedzie, przysypiając po kolacji na kanapie. Gdzie możecie karmić piersią? Wszędzie, w każdym miejscu, które gwarantuje chwilę spokoju dla ciebie i dziecka – na ławce w parku, przy stoliku w kącie kawiarni, pokoju dla matki i dziecka w centrum handlowym, poczekalni. Ponczo Medbest „VARIA” zostało stworzone właśnie z myślą o takich sytuacjach – by karmienie piersią było naprawdę naturalne: ani ostentacyjne, ani wstydliwe.

Zasady „rodzicielstwa bliskości” mogą być realizowane każdego dnia o dowolnej porze. Korzystajmy z produktów zaprojektowanych i polecanych przez położne. To one, tak jak William i Marthy Sears, są praktykami, a ich pomysły wynikające z doświadczenia mogą ułatwić pierwsze miesiące wspólnego życia z dzieckiem.

Mgr Justyna Morgaś

specjalista ds. zdrowia publicznego

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale