Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

szkoła rodzenia- piaseczno-warszawa- centrum medyczne cmp

Najpiękniejszą i najcenniejszą rzeczą, jaką rodzina może zaoferować małemu dziecku, jest czas mu poświęcony. W dobie pośpiechu, wytężonej pracy, nie jest to proste, szczególnie jeśli w domu pojawia się nowy członek rodziny.

Warto zatem wspomnieć o prostej, niosącej bliskość, szacunek i poczucie bezpieczeństwa dla dziecka teorii „rodzicielstwa bliskości”. Teoria ta robi furorę na całym świecie, a „Księga Rodzicielstwa Bliskości” Williama Searsa i Marthy Sears jest światowym bestsellerem i biblią wielu młodych rodziców. On jest lekarzem pediatrą, znanym amerykańskiej publiczności jako „doktor Bill” – pod tym imieniem występował w telewizyjnych programach, był ekspertem największego amerykańskiego portalu internetowego dla rodziców. Ona – dyplomowaną pielęgniarką i certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Razem napisali około 20 książek, z czego kilka weszło na stałe do kanonu światowej literatury opieki nad dzieckiem. Razem też wychowali ośmioro własnych dzieci!

Zasady „rodzicielstwa bliskości” są proste i ponadczasowe:

  1. Przygotuj się do ciąży, porodu i rodzicielstwa
  2. Karm z miłością i szacunkiem
  3. Reaguj z wrażliwością
  4. Zapewnij odżywczy dotyk
  5. Zapewnij bezpieczny sen, pod względem fizycznym i emocjonalnym
  6. Zapewnij stałą, pełną miłości opiekę
  7. Praktykuj pozytywną dyscyplinę
  8. Dąż do równowagi w życiu osobistym i rodzinnym

Czy zasady te są realizowane w praktyce? Kiedy rodzice pytają: – Kangurowanie wymaga dużo czasu, kiedy mamy to robić? Odpowiadamy: – Zawsze. Po prostu musicie to robić tak samo, jak musicie karmić dziecko czy przewijać. Dbałość o rozwój psychiczny dziecka jest tak samo ważny, jak dbałość o jego zdrowie i rozwój fizyczny. Dziecko izolowane od matki czy ojca, pozbawione ich bliskości, może wyglądać na zdrowe i zadbane. Zwłaszcza gdy nie domaga się uwagi rodzicielskiej krzykiem, ale brak bliskiego kontaktu będzie rzutował na jego późniejsze życie, relacje z innymi ludźmi, szansę na założenie w przyszłości szczęśliwej rodziny.

Z myślą o rodzinie i ułatwieniu codziennego życia, położne Medbest Care stworzyły linię produktów zaadresowaną dla najmłodszych oraz ich rodziców: uspokajający otulacz dla niemowląt „NIUNIU”, koszulki do kangurowania wcześniaka i noworodka „ENIA” oraz „ENIO”, koszulę do porodu i karmienia „REA”, wielofunkcyjne ponczo „VARIA”. Wszystko po to, aby włączyć dziecko jako pełnoprawnego członka rodziny, w nasz tryb życia, dodanie jego potrzeb i jego rytmu do codziennych zajęć matki i ojca. Kiedy macie kangurować? W każdej wolnej chwili: czytając książkę, oglądając telewizję, przeglądając gazetę, drzemiąc po obiedzie, przysypiając po kolacji na kanapie. Gdzie możecie karmić piersią? Wszędzie, w każdym miejscu, które gwarantuje chwilę spokoju dla ciebie i dziecka – na ławce w parku, przy stoliku w kącie kawiarni, pokoju dla matki i dziecka w centrum handlowym, poczekalni. Ponczo Medbest „VARIA” zostało stworzone właśnie z myślą o takich sytuacjach – by karmienie piersią było naprawdę naturalne: ani ostentacyjne, ani wstydliwe.

Zasady „rodzicielstwa bliskości” mogą być realizowane każdego dnia o dowolnej porze. Korzystajmy z produktów zaprojektowanych i polecanych przez położne. To one, tak jak William i Marthy Sears, są praktykami, a ich pomysły wynikające z doświadczenia mogą ułatwić pierwsze miesiące wspólnego życia z dzieckiem.

Mgr Justyna Morgaś

specjalista ds. zdrowia publicznego

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale