Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przechowywanie4.jpg

 

 

Karmienie piersią to najlepsze, co możesz dać swojemu maleństwu na start. Jak wspomagać naturalne karmienie, jak uniknąć problemów i ograniczeń związanych z okresem laktacyjnym? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, by nie dać się zaskoczyć.

 

Karmienie piersią to najwłaściwszy sposób żywienia maluszka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje karmienie dziecka wyłącznie piersią aż do ukończenia przez nie 6. miesiąca życia. Mleko mamy zawiera najdoskonalszy zestaw składników odżywczych, dopasowany do potrzeb dziecka.

 

Niestety nikt nie wspomina, że na drodze do tego idealnego rozwiązania, jakim jest karmienie piersią do 6. miesiąca życia, pojawi się mnóstwo trudności i kryzysów, jak: kolka, nawał mleczny, brak snu czy chociażby brak możliwości wyjścia z domu…

 

Idealnym rozwiązaniem dla każdej mamy jest zaopatrzenie się w laktator. Najlepiej zrobić to jeszcze przed porodem i spakować go do torby przygotowanej do szpitala. Nawał mleczny to całkowicie naturalny, ale nieprzyjemny i potrafiący zaskoczyć niedoświadczoną mamę etap laktacji. Pojawia się zazwyczaj w 3-5 dobie po porodzie. Warto także mieć ze sobą jednorazowe woreczki do przechowywania pokarmu Kiinde Twist Pouch™ z zakrętkami. Dzięki nim bezpiecznie i higienicznie odciągniesz pokarm laktatorem bezpośrednio do woreczka Twist Pouch™, bez konieczności przelewania i utraty cennego mleka.

 

Jeśli zdecydujesz się na cały zestaw akcesoriów Kiinde, np. Zestaw Startowy Twist Starter Kit™, twoja przygoda z karmieniem piersią stanie się jeszcze prostsza i pozwoli także młodemu tacie bez obaw włączyć się w opiekę nad maluszkiem i karmienie go, kiedy już wrócicie ze szpitala do domu.

 

Akcesoria Kiinde® całkowicie zrewolucjonizowały dotychczasowe rozwiązania wspomagające naturalne karmienie. Możesz bez problemu odciągnąć pokarm za pomocą jednej z przejściówek Kiinde®, używając swojego laktatora, bezpośrednio do woreczka Twist Pouch™. Mleko w woreczku możesz bezpiecznie przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Jeśli lubisz porządek i dobrą organizację, na pewno przyda Ci się organizer do lodówki Kiinde Keeper™. Dzięki niemu możesz przechować aż 12 woreczków pełnych mleka.

 

Dlaczego warto przechowywać swój pokarm? Na wypadek gdybyś zachorowała, chciała choć raz na jakiś czas przespać noc lub po prostu chciała zrobić coś dla siebie i wyjść z domu na kilka godzin. A może będziesz chciała wcześniej wrócić do pracy, nie rezygnując z karmienia piersią. Wtedy wystarczy podgrzać woreczek Twist Pouch™ do odpowiedniej temperatury, wsunąć go do butelki Squeeze™, nałożyć na niego wybrany rozmiar aktywnego smoczka Activ Latch™ i nakarmić maluszka. Bez mycia i sterylizowania butelek, bez przelewania cennego pokarmu. Woreczki Twist Pouch™ są sterylne i całkowicie bezpieczne dla noworodków i niemowląt.

 

Karmienie z woreczka Twist Pouch™ ma też wiele innych zalet. To najprostszy i najskuteczniejszy system antykolkowy. Przed nałożeniem smoczka Activ Latch™ możesz w prosty sposób odprowadzić powietrze z woreczka, dzięki czemu dziecko nie będzie łykało powietrza podczas ssania. Woreczek w naturalny sposób będzie się kurczył.

 

Aktywne smoczki Activ Latch™ wymagają ssania i pobudzania, tak jak wymaga tego pierś mamy. Dzięki temu maleństwo nie rozleniwi się tak, jak podczas picia z tradycyjnych butelek ze smoczkami, i chętnie wróci do piersi mamy.

 

Jeśli pokochasz system Twist™, a twoje dziecko zacznie już jeść przeciery, warto sięgnąć po system Foodii™ do przechowywania i przygotowywania przecierowych przekąsek.

 

Wszystkie te akcesoria Kiinde™ zostały wymyślone i zaprojektowane przez dwóch młodych tatusiów. Ich celem było ułatwienie życia młodym rodzicom, dla których karmienie piersią jest priorytetem.

          

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale