Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla rodziców. Przez wiele tygodni przygotowują się do przyjście na świat ich maluszka, a kiedy jest już z nimi, pojawia się masa pytań i niepewności. Pierwsze dni po porodzie często są trudne, dlatego warto wykorzystać czas pobytu na oddziale poporodowym i wiedzę personelu medycznego.


W pierwszych dobach po porodzie dodatkową trudnością jest zmęczenie mamy i ogrom rad i zaleceń dotyczących dziecka jak i okresu poporodowego. Czasami zdarza się, że na pewien problem, który rodzic zgłasza, każdy z personelu zaleca coś innego. Nie znaczy to jednak, że tylko jedna rada jest prawdziwa. Upewnij się, dopytaj gdy masz jakiekolwiek wątpliwości. Pytaj, zawsze, gdy potrzebujesz, nie obawiając się, że pytanie będzie ocenione jako głupie. Nawet jeśli przeczytaliście masę książek na temat rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem oraz uczestniczyliście w zajęciach szkoły rodzenia, masz prawo pytać o co tylko trzeba. Pobyt w szpitalu służy nie tylko wczesnej obserwacji dziecka i mamy po porodzie ale również zdobywaniu wiedzy i umiejętności w opiece nad dzieckiem czy karmieniu piersią.


Oddział poporodowy jest specyficznym oddziałem. Życie tętni tam całą dobę, pamiętaj o tym gdy będziesz potrzebować porady w godzinach nocnych. Jeśli personel nie zapozna Cię z panującymi zasadami, zapytaj i korzystaj z praw pacjenta. Na każdym oddziale dostępna jest Karta Praw Pacjenta. Upewnij się w jakich godzinach możesz spodziewać się obchodów ginekologów, położnych i neonatologów. Jeżeli stosujesz dietę, poinformuj o tym personel. Dowiedz się, gdzie znajduje się dzwonek alarmowy i w jakich sytuacjach powinnaś go użyć. Wiedza ta, pomoże Ci w czasie pobytu w szpitalu. Personel o sprawach medycznych stara się mówić jak najprościej ale czasami możesz nie zrozumieć co do Ciebie mówią, nie obawiaj się dopytywać. Jeżeli w czasie obchodu jest dużo osób, a Ty krępujesz się omówić swój problem, poproś o konsultację indywidualną.


Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają prawo zapoznać się z miejscem, które wybrali do porodu. Jeśli czujecie, że będziecie spokojniejsi poznając szpital, udajcie się na zwiedzanie, uwzględniając panujące tam standardy. Sprawdźcie jednak wcześniej, czy na zwiedzanie szpitala nie musicie się umawiać.

    

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale