Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla rodziców. Przez wiele tygodni przygotowują się do przyjście na świat ich maluszka, a kiedy jest już z nimi, pojawia się masa pytań i niepewności. Pierwsze dni po porodzie często są trudne, dlatego warto wykorzystać czas pobytu na oddziale poporodowym i wiedzę personelu medycznego.


W pierwszych dobach po porodzie dodatkową trudnością jest zmęczenie mamy i ogrom rad i zaleceń dotyczących dziecka jak i okresu poporodowego. Czasami zdarza się, że na pewien problem, który rodzic zgłasza, każdy z personelu zaleca coś innego. Nie znaczy to jednak, że tylko jedna rada jest prawdziwa. Upewnij się, dopytaj gdy masz jakiekolwiek wątpliwości. Pytaj, zawsze, gdy potrzebujesz, nie obawiając się, że pytanie będzie ocenione jako głupie. Nawet jeśli przeczytaliście masę książek na temat rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem oraz uczestniczyliście w zajęciach szkoły rodzenia, masz prawo pytać o co tylko trzeba. Pobyt w szpitalu służy nie tylko wczesnej obserwacji dziecka i mamy po porodzie ale również zdobywaniu wiedzy i umiejętności w opiece nad dzieckiem czy karmieniu piersią.


Oddział poporodowy jest specyficznym oddziałem. Życie tętni tam całą dobę, pamiętaj o tym gdy będziesz potrzebować porady w godzinach nocnych. Jeśli personel nie zapozna Cię z panującymi zasadami, zapytaj i korzystaj z praw pacjenta. Na każdym oddziale dostępna jest Karta Praw Pacjenta. Upewnij się w jakich godzinach możesz spodziewać się obchodów ginekologów, położnych i neonatologów. Jeżeli stosujesz dietę, poinformuj o tym personel. Dowiedz się, gdzie znajduje się dzwonek alarmowy i w jakich sytuacjach powinnaś go użyć. Wiedza ta, pomoże Ci w czasie pobytu w szpitalu. Personel o sprawach medycznych stara się mówić jak najprościej ale czasami możesz nie zrozumieć co do Ciebie mówią, nie obawiaj się dopytywać. Jeżeli w czasie obchodu jest dużo osób, a Ty krępujesz się omówić swój problem, poproś o konsultację indywidualną.


Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają prawo zapoznać się z miejscem, które wybrali do porodu. Jeśli czujecie, że będziecie spokojniejsi poznając szpital, udajcie się na zwiedzanie, uwzględniając panujące tam standardy. Sprawdźcie jednak wcześniej, czy na zwiedzanie szpitala nie musicie się umawiać.

    

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale