Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Nazewnictwo stosowane naprzemiennie ale chodzi o jedną osobę, o położną podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Położna POZ sprawuje opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną nad kobietami w każdym wieku i okresie życia oraz noworodkami płci męskiej do 8 tygodnia życia. Wystarczy wybrać położną i wypełnić deklarację wyboru aby mogła sprawować nad nami opiekę finansowaną przez NFZ.


Niestety w Polsce kobiety zgłaszają się do położnej POZ dopiero w ciąży lub po porodzie. Niestety bo położna to wykwalifikowany pracownik medyczny, który zgodnie ze swoimi kompetencjami zawodowymi opiekuje się kobietą i świadczy usługi medyczne. Do położnej POZ możemy się zgłosić gdy chcemy pobrać cytologię, planujemy ciążę, na naukę samobadania piersi czy karmienia piersią, czy też po receptę. Oczywiście to tylko niektóre z całego wachlarza usług, które świadczy położna, gdy zgłaszamy się poza okresem ciąży i połogu.


Każda kobieta w ciąży powinna zgłosić się do swojej położnej POZ. Po 21 tygodniu ciąży może rozpocząć edukację przedporodową. Między 21 a 31 możliwe jest jedno spotkanie w tygodniu, od 32 dwa. Spotkania odbywają się według ustalonego planu edukacji, w domu pacjentki bądź w gabinecie położnej. O miejscu, w których odbywają się spotkania decyduje położna wraz z pacjentką, uwzględniając stan pacjentki, potrzebny sprzęt i warunki lokalowe. Idealna sytuacja byłaby ta, w której patronaże po porodzie wykonuje ta sama, znana nam już położna. Standard wizyt poporodowych mówi o minimum 4 wizytach położnej, chyba ze pacjentka zdecyduje wcześniej o podpisaniu rezygnacji. 


Warto wybrać i poznać „swoją” położną POZ nie tylko w czasie ciąży czy po porodzie. Pamiętajmy, że położana ma duże kompetencje zawodowe, z których warto korzystać, tym bardziej że świadczone przez nią usługi są bezpłatne.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale