Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

W Polsce wśród kobiet do 45 roku życia, rak szyjki macicy jest drugim po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem. Rak szyjki macicy jest niemal w 100% wyleczalny ale pod warunkiem wykrycia we wczesnym etapie stanu przedrakowego. Niestety w Polsce rak często wykrywany jest w zaawansowanym stadium. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Cytologia szyjki macicy jest podstawowym badaniem profilaktycznym, które pozwala na wykrycie choroby na wczesnym jej etapie. Polska posiada własny program profilaktyki raka szyjki macicy, który zakłada objęcie bezpłatnym badaniem cytologicznym kobiety między 25 a 59 rokiem życia. Nie oznacza to, że kobiety poza wymienionym przedziałem wiekowym, nie powinny wykonywać tego badania. Kobiety, które we wczesnym wieku rozpoczęły współżycie, powinny wykonać cytologię w ciągu 3 lat od pierwszej inicjacji seksualnej. Natomiast wszystkie kobiety po 25 roku życia powinny mieć wykonywaną cytologię szyjki macicy nie rzadziej niż co 3 lata. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne podaje również jasne wytyczne, wskazując przypadki w których występuje konieczność pobierania wymazów cytologicznych co 12 miesięcy.


Badanie cytologiczne jest badaniem prostym w wykonaniu, a dla pacjentki bezbolesnym i bezpiecznym. Cytologię pobiera lekarz ginekolog lub położna.  Przed wykonaniem wymazu, należy przestrzegać wytycznych, które kobieta otrzyma aby nic nie zaburzyło etapu diagnostyki. Osoba wykonująca badanie przeprowadzi wywiad,  który dotyczy daty ostatniej miesiączki, cyklu miesiączkowego, przebytych i aktualnych chorób, ciąż i porodów oraz przyjmowanych leków. Ważne również aby kobieta zgłosiła się na badanie w odpowiednim dniu cyklu. Wyniki badania cytologicznego opisywane są według nowego systemu Bethesda. Po otrzymaniu wyniku należy udać się na konsultację do ginekologa lub postępować wg jego wskazówek.


Pamiętajmy, najważniejsza jest profilaktyka!  

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale